Do redakce nám dorazila zajímavá tisková zpráva: 28. ledna vychází kniha nizozemského vědce Pieta de Vriese Umění mužského kojení. Hned nás napadlo, že si z nás někdo dělá legraci. Je to vůbec možné?

V knize se tvrdí, že ano. Piet de Vries studoval tento fenomén dlouhá léta. Sám k tomu říká: „Mužské kojení není mnou vynalezená technika. Patří k dědictví, které nám zůstalo po antických Řecích a vrátili se k ní i Vikingové - jde tedy o metodu, která je léty prověřená. Já jsem ji pouze zkoumal z antropologického hlediska a pokusil jsem se ji medicínsky popsat. Jsem přesvědčen, že každý muž je schopen kojit, každý muž může být hrdina.“

Mužské kojení má podle autora mnoho výhod, mezi něž patří navázání citového pouta otce a dítěte a blahodárné účinky mužského mléka na dítě. V knize je též návod, jak se mohou muži rozkojit a mnoho dalších užitečných rad i zajímavosti z historie.

Nedalo nám to a trošku jsme pátrali po autorovi knihy a po tom, jestli je vůbec kojení mužů reálné. Na internetových vyhledávačích jsme autora nenašli, článků o mužském kojení tam bylo několik, ale většina odkazovala na zmíněnou knihu. Našli jsme také vyjádření sexuologa Radima Uzla, který pro Právo řekl, že je možné vyvolat tvorbu mléka i u mužů. A nakonec jsme poslali pár otázek mediálnímu zástupci projektu Adamu Ondráčkovi. Uvidíme, co nám pan spisovatel de Vries odpoví.

Kolega Jakub byl ze zprávy tak šokovaný, že se to rozhodl vyzkoušet. „Nechápu, jak by to bylo možné, vždyť nemám v prsu žádnou dírku,“ říkal pořád dokola. Doma si pak probodával prsní bradavku vehementně špendlíkem, ale mléko neteklo, pouze krev. „Nevěřím tomu.“ Jako důkaz přinesl druhý den ráno do redakce tuto fotografii:

spendlik

A co si o mužském kojení myslíte vy, milé ženy?

Reklama