cccc

Také sníte o zapomenutém zemském ráji a poloprázdných panenských plážích? Tak přesně tak vypadá karibský ostrov Mustique Island, kde velkou část svého volného času tráví i vévodkyně Kate s princem Williamem a kam se podívala i naše čtenářka Lucie...

„Mustique Island je rájem na zemi, nikdy mě nenapadlo, že se na něj podívám, ale před měsícem se mi to podařilo,“ vypráví nám naše čtenářka Lucie, která se z tohoto malého karibského ostrova o rozloze 6 km2 vrátila doslova před několika dny. Jelikož se na něj hned tak někdo nedostane, celý ostrov je totiž soukromým majetkem společnosti Mustique Company, jsme rádi, že se s námi Lucka spojila, a o tomto pohádkovém místě nám povyprávěla.

Lucko, jak už jsme uvedli, na ostrov se hned tak někdo nedostane. Jak jsi to dokázala ty?
Byla to náhoda. Jeden náš známý, který na ostrov jezdí už několik let, nás doporučil. Jedině tak se na něj totiž dostanete. Mustique vlastně ani není na mapě, s velkou oblibou na něj jezdí britská královská rodina, jelikož jeho polovinu vlastnila sestra anglické královny Alžběty, Margaret, a také se jedná o bývalou britskou kolonii. Dnes je součástí souostroví Svatý Vincenc a Grenadiny.

cccc

Potkali jste při procházkách na pláži Kate s Williamem? :)
Ne, ale kdyby Kate nebyla v pokročilém stádiu těhotenství, prý by byla pravděpodobnost velká, jezdí tam několikrát do roka. Ale nejen oni, na pláži můžete potkat Davida Bowieho, svůj dům zde má i Mick Jagger, jezdila sem s oblibou Amy Winehouse a další…

ccc

Jak už jsme uváděli, ostrov má pouhých 6 km2, co vše se na něm vlastně nachází?
Mustique je zóna klidu, ostrov plný panenských pláží, soukromých vil a hotelových resortů, rozhodně si je ale nepředstavujte jako klasické vysoké komplexy. Jedná se o malé vilky, vkusně zařízené. Nachází se tam jen dva domy, kde si můžete koupit základní potraviny, ale jinak vše máte k dispozici v hotelu – potraviny jsou samozřejmě čerstvé a výborné.

dddd

Tak mě napadá, když je ostrov tak malý, musí se na něj vše dovážet, je tomu tak?
Ano, pěstuje se na něm maximálně cukrová třtina, jinak vše se dováží ze sousedních ostrovů. Vlastně i obyvatelé ostrova – Caribbenas dojíždí na ostrov za prací a pracují jako zdejší personál. Až do šedesátých let minulého století tady nikdo nežil, teprve v roce 1958 ostrov koupil baron Colin Tennant, který jej začal zvelebovat a část dal svatebním darem Margaretě – sestře britské královny Alžbety II.

vvvv

Co je pro ostrov, kromě královské rodiny a řady celebrit, typické?
Klid, pohoda, křišťálové moře, panenské pláže, humři a želvy, které potkáte takřka na každém kroku. A také to, že nikde jinde na světě jsem se necítila v takovém bezpečí jako tady. Samozřejmě i bezvadné klimatické podmínky jsou pro ostrov typické, teploty jsou kolem 30 °C, ale příjemný větřík vás ovívá celý den, takže nejste unavení.

sss

Asi se ptám zbytečně, ale plánuješ se na Mustique opět vrátit?
Rozhodně! Pro kratší dovolenou je to naprosto ideální odpočinkové místo. Můžete se potápět, lenošit na pláži, tančit v reggae rytmu a užívat si klidu a pohody. Zkrátka, jak jsi uvedla na začátku, Mustique je ráj na zemi!

xxxx

Lucko, děkujeme, že ses s námi podělila o své zážitky. Pokud byste se chtěli o Mustique Island dovědět více, navštivte tyto stránky.

Reklama