Na stole jí opět zapípal telefon. Už podesáté za poslední hodinu od stejné osoby. Moje oči se obrátily v sloup a poté, co si ona sms přečetla, mě velmi rychle napodobila. „Porad na tebe myslim… Chybis mi!“ Velmi překvapivá informace. Nepsal jí tohle tak před deseti minutami? Začala jsem jí navrhovat změnu telefonního čísla. Co proboha jen nepochopil na větě: „Je konec!“

 

„Miluju tě, ale manželce to neříkej!“

Chlapec se viditelně těžko vyrovnává se ztrátou osoby, kterou, jak nyní tvrdí, miluje tak, jak ještě nikoho nemiloval. Zajímalo by mě, jak by se na tento fakt tvářila jeho těhotná manželka. Naštěstí kamarádka už přestala věřit jeho sladkým řečičkám a poté, co zjistila fakt, že dotyčný lže nejen jí, ale i své zákonné partnerce, poslala ho rychle k šípku.

 

Pravda nebo lež?

Několikrát uvažovala, zda věci, které jí říká o životní lásce, o opuštění své manželky, kdyby řekla, že ho miluje a chce si ho vzít, jsou pravdivé. Něco jí však říkalo, že pokud jí lhal jednou, bude jí lhát i příště. A já sama pochybuji, že jí nelže i o svém horoucím citu k ní. Jak dlouho by takový cit trval? Do první společné noci? V jeho případě spíš jedné polední pauzy u něj v autě... Ne, holka, tohle není nic pro tebe!

 

„Pokud tu chceš pracovat, tak mě miluj!“

Nejhorší na tom všem je, že si ho nesmí proti sobě poštvat, protože spolu pracují. Bohužel má v práci větší slovo než ona a už před měsícem, kvůli ukončení toho pochybného vztahu, skoro přišla o místo. Ona se teď bojí, že pokud udělá nějaký zásadní krok, přišla by o práci, která ji baví a kterou kvůli nedostatku financí opravdu potřebuje. Bohužel, on to ví, a možná proto z toho teď tak těží a snaží se ji k sobě přitáhnout zpět sladkými řečmi.

 

Více než přátelé

Snažila jsem se kamarádce vysvětlit, že pokud přistoupí na jeho hru „budeme velmi blízcí přátelé“, brzy to opět sklouzne do fáze, od které před měsícem utekla. V tomto případě viditelně přátelství mezi mužem a ženou neexistuje. Použít „více než přátelé“ jako mezistupeň k tomu, aby se lépe poznali a mohli se pak vzít, je opravdu ta nejubožejší lež, kterou si mohl vymyslet. Mimochodem, holka, odpověz si sama, rozvádí se snad už? Nebo se k tomu chystá?

 

Rozvedu se, ale teď to nejde – možná za 18 let

Nechystá! Jak by taky mohl opustit manželku v osmém měsíci těhotenství. Mnohem šetrnější pro ni bude, když jí bude zahýbat s mladou a krásnou dívkou. Nejlépe tak, aby o tom nevěděla. Holka, tenhle chlap je fakt nejubožejší stvoření, který buď ztratil páteř ve třech letech, nebo se s ní vůbec nenarodil. S ním tě štěstí skutečně nečeká. Vždycky bude mít výmluvu proto, aby mohl zůstat u rodinného krbu. Teď je to těhotenství, pak to bude malé miminko, se kterým bude manželka potřebovat pomoci, pak to bude nástup do školy a tak dále, a tak dále. Možná za osmnáct let se dočkáš!

 

Nezávidím ji tu situaci. Neodbytný chlap na jedné straně, milovaná a potřebná práce na druhé. Do toho dítě a manželka. Lži, které zní lépe než z červené knihovny. Dívka, která touží po lásce a chce se schoulit do mužské náruče. Chlap, který to ví, a nebojí se toho zneužít. Utéct? Podlehnout? Uvěřit? Či zatratit? Radí se v tomto okamžiku poměrně snadno, ale ani já, ani vy k němu nemáte tak blízko jako ona! Jak se tomu ubránit?

 

Co byste poradily mé kamarádce, ženy-in? Co byste vzkázaly nevěrnému manželovi? Je nějaký způsob, jak se z celé situace vymanit? Je možné udržet jejich vztah na čistém přátelství? Má v jeho blízkosti šanci na úspěch? Byly jste vy někdy v takové či podobné situaci? A jak jste to řešily vy?

Reklama