Víkend před námi a výplata daleko. To je sdělení, které snad předčí jen: Do výplaty měsíc a lednice prázdná.

Samozřejmě jsou tu ještě lidé, kteří bojují o mnohem víc než luncheon meat ve špajzu (luncheon meat – vynikající rosolovité želé s identickým masovým aroma, kterým si hvězdy našeho šoubyznysu na výjezdech s pragokoncertem ušetřily nejednu drahou hotelovou večeři! Ten, kdo je placen v „dietách“, ví, kolik konzerv se vejde do kapes červeného zábavového saka.) Takže jak už bylo řečeno před závorkou, jsou lidé bojující za vyšší ideály… ale nás lůzrů je také hodně.

 

Nás, kteří jsme si zase místo jídla na víkend koupili dvě skvělá koncertní CD nejmenované kapelky, a teď žebráme u mamky aspoň o padesátikorunu… že jo. A nebo koukněte - Franta, ten zas táhne domů jeden z obstarožních psacích strojů do hromady krámů, které říká sbírka. Bóže, jak ten to bude vysvětlovat ženě. Nechci ten humbuk slyšet. Někteří lidé se prostě nenaučí hospodařit ani ve čtyřiceti. A nepůjčujte jim! Nebo je za půl hoďky uvidíte vybíhat s euforickým výrazem z antikvariátu.

 

Pokud se nerozhodne lůzr strávit zbytek života v nějakém nápravném zařízení, bude si muset pořídit s touhle povahou někoho, kdo bude občas počítat za něj. Ovšem bylo by fér, kdyby v časech euforie a výplaty vzal toho druhého na večeři! Frantova žena má kolem čtrnáctého nové šaty, kabelku, boty nebo aspoň bříško plné kaviáru. Asi tak od dvacátého osmého platí nákupy sama. No jistě… bez těch bot by třeba byl celý měsíc mnohem vyrovnanější, viďte… ale… za co by ten život stál. :o)))

 

Takže pokud se lůzr nějakým ošklivým způsobem nezměnil v něco, čemu i moderní terminologie říká příživník, nechte ho žít! Vždyť přece: Musíme si pomáhat.

 

Život s lůzrem ovšem přece jen vyžaduje určitá opatření. V první řadě musí jeho partner myslet na sebe! To aby se ty psací stroje, CD, první vydání Rychlých šípů a speciální hnojivo pro kaktusy za 5 460,- Kč nějak vyvažovaly. Prostě nevychovat příživníka! Živit jednoho je snazší než živit dva. Takže jestli tenhle měsíc zase nějak při sbírání smetany nic nevyšlo na vás, nenakupujte do společné ledničky. Co ušetříte na řízcích, vrazte do smetany pro vás.

 

Ale pozor! Opatření číslo dva: Nestaňte se lůzrem! Dva lůzři, to už je na zvláštní článek. Jedna návštěva exekutora měsíčně postačí. Pokud máte cukání celou výplatu rozpustit u Tiffanyho, nebo ti méně šťastní z nás u Tiff Xien Hoaniho, zřiďte si pěkně na svém účtu trvalé příkazy, aby vám těsně před dopečením krocana Velký bratr z ČEZu neutáhl kohouty!

 

A teď co s tím víkendem! Pokud nemáte hodné kamarády, kterým ještě zbyly v troubě nějaké francouzské brambory a Beaujolais Nouveau růžové, máme pro vás jeden návrh:

 

Mrkněte do schránky. Asi tam bude pozvánka na krásný poznávací zájezd, platíte jen cestu na Karlštejn a zpátky. V ceně je oběd, večeře, a to vše s živou kapelou. Můžete omrknout, jestli zas někdo neposprejoval Křížovou kapli, a ještě si vybrat pěkný hrnec. Navíc! Dámy dostanou pěknou elektricky vyhřívanou bačkoru na obě nohy (neplatiči věnují jako pěkný dárek?) a pro pány je připraven multifunkční kapesní nůž s lupou! Pokud dorazíte ve dvojici, dostanete dokonce tři šišky vysočiny, a z toho už se do příštího týdne dá žít, ne?

 

Ať už strávíte víkend s lůzrem nebo bez něj, přeji vám krásné zážitky a klidné spaní.

Reklama