Páteční pozdrav všem "bláznům" a "raplům".
 
Chci se podělit o příhodu z mého dětství, kdy mi poprvé skutečně "hráblo" a jaké to mělo následky.
 
Chodila jsem do čtvrté třídy ZDŠ a družinářka nás vždy odváděla po vyučování do školní jídelny na oběd. Museli jsme mít tehdy vlastní příbor. Mamka mi ušila pytlík s růžičkami. Jednou jsme stáli opět ve frontě na oběd. Zdálo, že se skoro nehýbala. Kluci se začali pošťuchovat. Spolužák František mi najednou dal herdu do zad a postavil se přede mne.
 
V tu chvíli se mi zatemnilo před očima a já ho praštila svým pytlíkem s příbory. Vykřikl, chytil se za hlavu a na ruce se mu objevila krev. Nato se skácel na zem. Družinářka hned odvezla Františka na pohotovost, kde mu hlavu sešili dvěma stehy.
 
Já dostala ředitelskou důtku a doma pořádný mazec. Ale to nebylo vše. Kluci si mě vyčíhli, když jsem šla ze školy. Popadli mě a vymáchali se mnou (pototýkám, že v nových kalhotech) všechny kaluže od školy až k našemu domu. Takže výprask byl nanovo.
 
A pointa? Po letech jsme se s Františkem sešli ve škole, tentokrát ve třídě prvňáčků, kdy jeho syn a má dcera nastupovali svou školní dráhu. Zavzpomínali jsme si a začali prožívat příběhy našich potomků.
 
Januše. 

Milá Januše, děkujeme za článek.
Moje kamarádka měla kolegu, který ji neustále otravoval a nabízel různé služby. Byl asi o 40 let starší než ona. Jelikož pracovali ve velkoobchodě se zeleninou, kamarádka nelenila a zavřela ho na noc do mrazáku. Ráno ho našli zmrzlého, leč živého. Ona dostala výpověď za ztrátu důvěry. Takže ředitelská důtka není nic tak strašného. Dětem to říkat raději nebudeme a své ulítlé historky si necháme pro

redakce@zena-in.cz

Za váš příspěvek vám posíláme prášky Pharmaton Activit. Posilují tělesné a duševní funkce a působí proti stresu. Máme sice nádherné babí léto, ale v nastavajícím podzimu je určitě oceníte.

Napište i vy, milé čtenářky, co vám přišlo ulítlé. Nejlepší z vás oceníme malým dárečkem jako Januši.

Reklama