Přeji krásný den!

Tento příběh není vůbec hezký, ale proč pořád číst jen příběhy se šťastnými konci? Příběh částečně naznačuje chování některých lidí vůči zvířatům.


Asi před pěti lety jsem měla doma kočičku. Jmenovala se Lilinka. Byla to náš miláček, vydržela u nás nejdéle, sice jenom 4 roky, ale stálo to za to.


Už jako koťátko si nějakým způsobem vypíchla oko, takže nám byla hodně vděčná zato, že jsme jí pomohli a odvezli k doktorovi. Od té doby se vzdálila od domu jen na pár hodin.


Měla ve zvyku chodit domů na chodbu oknem. Bylo to asi metr na zemi, kam vyskakovala. Jednou ráno jsme ji nemohli najít, slyšeli jsme jenom její strašné mňoukání, až to bolelo. Našli jsme ji celou od krve schovanou na zahradě. Okamžitě jsme ji vzali k veterinářce, která sice neměla pohotovost, ale byla moc hodná a na Lilinku se nám podívala. Řekla nám, že se chytla do pasti na zvířata, které jsou zakázané, a musela by jí amputovat tři nožky. Pověděla nám, že by byla úplný mrzák a že by jen moc trpěla! Ač jsme opravdu nechtěli a dívali jsme se do těch jejich smutných očiček, museli jsme to udělat. Doktorka jí dala eutanázii, aby tak moc netrpěla.


Tohle všechno se stalo jen kvůli bezohledným lidem, kteří si na zahrady dávají všelijaké věci, aby jim tam náhodou nevlítl kos nebo nevběhla veverka! Nemají na to právo, tyhle věci jsou už dávno zakázané. Nikdy přeci nemůžeme vědět, kdo nebo co vběhne nebo se protáhne plotem na cizí zahradu, příště to může být třeba i dítě!

Thamilka


Milá Thamilko, příběh nás vzal za srdce. Je opravdu hrozné, co bezohlední lidé dokážou. Nedávno jsem musela nechat utratit svého třináctiletého psa - dalmatina. Byl už starý a bylo to jeho vysvobození. Ten stav, kdy jsem odcházela z ordinace a v ruce držela jen jeho obojek, nezapomenu. Váš příběh mi to připomněl. Možná mi i nahnal slzy do očí. Je to opravdu smutná zkušenost.

Za příspěvek zasíláme malý dáreček v podobě kabelky. Přejeme vám krásný podzimní den.

redakce@zena-in.cz

Zažily jste také něco opravdu nepřijemného se svým mazlíčkem jako naše čtenářka? Napište nám svůj článek.