A máme tady první příspěvek, který napsala čtenářka Paprsek. Popisuje nám, na co všechno se sama naučila hrát. A říká: museli byste mě slyšet, abyste mohli říct, má sluch a super hlas.

Milá Paprsek, tak to je škoda, že vás neslyšíme. Příště pošlete nahrávku, co vy na to? Moc děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Ahoj,

mám ráda muziku, asi bych bez ní nedokázala žít. Je pravda, že někdo jako hluší lidé tak žijí a opravdu jim nezávidím, že nemohou slyšet tak obyčejné věci jako šumící vítr ve větvích stromů tekoucí vodu a hlavně třeba i svůj vlastní hlas. Já mám ráda hudbu od malička, už jako miminko mi táta pouštěl dechovky na uspání, a to mi zůstalo teda už moc neposlouchám dechovky, ale víc tu moderní hudbu, ale celkově mi je jedno, co se hraje, můžu poslouchat všechno. Ptáte se, jestli mám hudební sluch? To nevím, to by jste mě museli slyšet. Strejda mi říkal, že mám hudební sluch i hlas on se v tom vyzná je to hudebník, má svou vlastní skupinu a sám mi řek, že jednou možná budu i jako on. Jako malá jsem hrála na flétnu, učitelka mi řekla, že ať si najdu nějaký jiný kroužek, že na ní pískám strašně, že se snad neslyším, když na ní hraju, vždycky jsem jí na to řekla, že spíš ona neslyší mě, jak hraju, no prostě jsem se vymlouvala. K šestnáctinám jsem dostala klávesy, takže jsem se na ně učila sama. Moc mi to jde na to, že jsem samouk, ale musím trénovat. Nakonec jsem se naučila hrát i na flétnu. A to taky sama jako samouk. Chtěla jsem se naučit i na kytaru, ale moc mi to nejde. Samozřejmě je jasné, že když hraju písničky, že si je i zpívám. A nemusí to být jen u hraní na klávesy zpívám si všude, když mám chuť zpívám v práci, na WC, v koupelně u vaření a tak. Sice jsem se zpěvu moc nevěnovala, když nepočítám dva roky pěvecký sbor a soutěž ve zpěvu kdy jsem skončila 3. Musely by jste mě slyšet, aby jste mohly říct MÁ SLUCH A SUPER HLAS!

Paprsek

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Máte hudební sluch?

  • Máte ráda muziku?
  • A máte hudební sluch?
  • Hrajete (hrála jste) na nějaký hudební nástroj?
  • Zpíváte si?
  • Máte nějakou historku spojenou se sluchem?

rexrexNapište mi, budu se moc těšit na vaše odpovědi. A jedna z vás se zase může těšit na dárek od nás, tentokrát budete vonět, protože na vás čekají dva antiperspiranty, Rexona Woman Sexy (pro vás) a Rexona men quantum (pro vašeho muže).

Příspěvky posílejte jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je SLUCH. Předem děkuju.

Reklama