Dostaly se mi do ruky nové Murphyho zákony pro nevěsty a pro ženichy. Tuto jízlivou, vtipnou i pravdivou knížku citátů doprovází břitké ilustrace Lubomíra Lichého. Na knížce se literárně podílela Hana Primusová.  Mám tento humor velice ráda a musím říci, že jsem se opět dobře pobavila. Skoro mě mrzí, že zrovna v mém okolí se nikdo nežení ani nevdává. Hned bych jim tuto knihu věnovala jako svatební dar. Poslední dobou mám okolo sebe spoustu těhotných kamarádek. Bohužel, pro ty jsem ještě Murphyho zákony nečetla.

 

Pokud, ale máte někoho takového, co se zrovna vrhá do sňatku ve svém okolí, mohla by tato knížka  být vhodným rádcem a učitelem do života. Neboť Murphyho zákon říká, že žádný ženich či nevěsta nejsou tak špatní, aby se po svatbě nemohli změnit k horšímu. Dnes začíná soutěž, kde 5 z vás může získat balíček s těmito dvěma knížkami. První  se jmenuje Murphyho zákony pro nevěsty a druhá Murphyho zákony pro ženichy :-))))).

 

Pro zasmání uvádím některé poučné výroky, které se vyvedli:

 

Murphyho zákony pro nevěsty

 

Proč se vdát:

 1. Po svatbě můžete souložit, i když se vám nechce.
 2. Před manželem můžete říct naprosto cokoli, protože neposlouchá, co říkáte.
 3. Pro ostatní muže se stanete mnohem atraktivnější, když budou vědět, že se za ně nemůžete provdat.
 4. Od manžela k rodičům se utíká mnohem snáze než od rodičů k milenci. J

 

Základní svatební axiom:

Žádná svatba není tak špatná, aby nemohla být ještě horší…

 

Zákon nevyslovené pravdy:

To, že váš partner absolvoval celou svatební maškarádu se spoustou příbuzenstva kolem, je dostatečným ujištěním o tom, že vás má rád. Říkat vám to už nikdy nebude.

 

Murphyho zákony pro ženichy

Pravidlo čtení mezi řádky:

Zeptáte-li se ráno po svatební noci manželky: „Máme doma mléko, miláčku?“ dá se do pláče, protože bude přesvědčena, že jí touto otázkou sdělujete:

 1. Že se na ní zlobíte, že nekoupila mléko
 2. Že se podle vás nedokáže postarat o domácnost
 3. Že neumí vařit tak dobře jako vaše matka
 4. Že je líná, hloupá a ošklivá
 5. Že se vám s ní milování nelíbilo
 6. Že ji nemáte dost rád
 7. Že milujete nějakou jinou

 

Máte-li rádi temto druh humoru, určitě se budete bavit. A kdo tuto knihu nezíská v naší SOUTĚŽI , bude si ji muset koupit.

Reklama