Munzarová a Trnavský se představí jako osudem stíhaní milenciDivadlo Kalich uvede v úterý 16. února 2010 pražskou premiéru nové inscenace Divadelního spolku Frída, úpravu hry od Terrence Mc Nallyho Frankie and Johnny v režii Jakuba Nvoty.

Divadelní spolek Frída
Terrence Mc Nally: Frankie and Johnny
režie a úprava: Jakub Nvota
hrají: Barbora Munzarová, Martin Trnavský, Radim Novák
brněnská premiéra: 13. února 2010, Divadlo Bolka Polívky
pražská premiéra: 16. února 2010, Divadlo Kalich

kalichDivadlo Kalich uvede v úterý 16. února 2010 pražskou premiéru nové inscenace Divadelního spolku Frída, úpravu hry od Terrence Mc Nallyho Frankie and Johnny v režii Jakuba Nvoty. V roli Johnnyho, který se právě vrátil z vězení a hledá si práci v řecké restauraci, se představí Martin Trnavský. Poněkud prostořekou servírku, zklamanou v lásce, hraje Barbora Munzarová. Roli rozhlasového DJ ztvární Radim Novák.

Rozhovor s principálem Divadelního spolku Frída Martinem Trnavským

kalichPod úpravou a režií vaší novou inscenací Frankie a Johnny je podepsaný Jakub Nvota. Byla mu předlohou divadelní hra, nebo slavný film s Michelle Pfeiffer a Al Pacinem?
Předlohou nebyl film, nýbrž divadelní hra. Frankie a Johnny jsou legendární pár. Symbol vášnivé, ale i tragické lásky. Právě tímto symbolem vášnivé lásky se nechal v roce 1987 inspirovat scenárista a autor Terence McNally, když napsal divadelní hru Frankie a Johnny ve svitu luny. Příběh popisuje úplně obyčejné lidi, kteří si řeší svoje malé životní štěstí, a z rádia hraje hudba, protože jak jsme si to pojmenovali my ve Frídě - vztah je jako dobrá písnička.

Jak se vaše představení liší od původní divadelní verze?
Oproti původnímu textu jsme rozepsali postavu rozhlasového spíkra, který do hry přímo zasahuje, ovšem na to už se musíte přijít podívat do Divadla Kalich. Nešlo o to původní text zprznit, ale najít si v něm nový výklad. Příběh by měl být o tom, jak jeden druhému dokážeme poradit lépe než sami sobě.

Slavíte úspěchy už s adaptací Thelmy a Louisy. Podle čeho si vybíráte, po jaké předloze známé i z filmového plátna sáhnete?
Máme za sebou deset vlastních autorských představení, z nichž osmi nejsou předlohou filmy. To je pouze shoda náhod, že naše poslední dva tituly spojujete s filmovými předlohami. Divadelní spolek Frída vychází z divadla malých forem, cítili jsme pouze potřebu změny.

V čem je vám postava životního ztroskotance Johnnyho blízká?
Johnny není ztroskotanec. Je to obyčejný člověk s normálními každodenními starostmi jako osmdesát procent lidí kolem nás. Je to hra o empatii, schopnosti zaobírat se upřímně pocity toho druhého. To je mi na této hře blízké.


Více informací o tomto představení najdete na stránkách www.divadlokalich.cz, kde se také dozvíte, kdy můžete představení Frankie and Johnny vidět.

Reklama