Program zimní sezóny ve Stubaiském údolí spojuje lidi z celého světa. Nejen, že se do Stubaiského údolí sjedou hosté a diváci z různých zemí, ale také účastníci prvního FIS Freeski Worldcup Stubai na Stubaiském ledovci a soubor lyžařů a tanečníků z představení Gaia – Stubai Matka Země dodají této zimní destinaci v srdci Tyrolska multikulturní nádech.

Veselí Oktoberfestu a atmosféra Světového poháru na Stubaiském ledovci

Stubai

Také letos lyžařskou sezónu již tradičně odstartuje Ski Oktoberfest „Weisse Wiesn“ ve dnech 14. a 15. října 2017. Bezprostředně poté bude opět otevřen Snowpark Stubai Zoo, kde budou moci snowboardisté i freerideři slavnostně zahájit sezónu devátým ročníkem Stubai Premiere, konaným ve dnech 20.22. října 2017. Vyvrcholením programu stubaiské sezóny bude FIS Freeski World Cup Stubai. Tento prestižní závod se ve Snowparku v lyžařském středisku Stubaiský ledovec bude ve dnech 24. a. 26. listopadu 2017 konat vůbec poprvé. Půjde také o první FIS Freeski Worldcup této zimní sezóny v Evropě a zároveň o předposlední šanci pro závodníky kvalifikovat se na Olympijské zimní hry 2018.

Podrobnější informace a soupis dalších událostí sezóny 2017/2018 na www.stubai-gletscher.com

Místní taneční folklorní skupiny se setkají s ohni z Čech ve Skiing Centre Schlick 2000

Od 27. prosince 2017 se svah u mezistanice Froneben u příležitosti „Noci barev“ (Night of Colours) celkem osmkrát na noc promění v jeviště plné barev. Lyžařští instruktoři povezou bengálská světla a ohně, snowboardisté, akrobati na lyžích a motokrosoví jezdci se budou vznášet nad osvětleným skokanským můstkem, rolby předvedou ladnou choreografii i ohňostroje a dětský taneční folklorní soubor „Die jungen Daunkogler“ ve své show spojí tradiční tance s moderními prvky. Společně s nimi vystoupí skupina z České republiky s fascinující světelnou show s lasery a ohni. Celá událost bude zakončená nočním sáňkování.

„Noc Barev“ se bude konat ve středu v těchto dnech:

Sub

27. prosinec 2017, 3. leden 2018, 7. únor 2018, 14. únor 2018, 21. únor 2018, 28. únor 2018, 7. březen 2018 a 14. březen 2018.

Více podrobnější informace a soupis dalších událostí sezóny 2017/2018 na www.schlick2000.at

Výrobci saní z Itálie, Německa a Rakouska se setkají v resortu Elferbahnen

Své sáňkařské dovednosti si můžete vyzkoušet na 3. ročníkuTobogganing Testivalu ve dnech 12. a 13. ledna 2018 na třech úžasně dlouhých toboganových trasách na stubaiské sáňkařské hoře Elfer v Neustiftu. Během těchto dvou dní zde budou probíhat testy saní, sáňkařské závody, loterie a vůbec veškerá zábava, kterou lze zažít na dvou ližinách. Přední světoví výrobci sáněk z Německa, Rakouska i z Itálie předvedou nejnovější modely a inovace svých produktů na Expu u údolní stanice Elferbahnen. Návštěvníkům budou k dispozici sáně k zapůjčení, stejně jako hodnotné tipy k jejich obsluze.

Noc

Více informací o Elferbahnen naleznete na webových stránkách www.elfer.at

GAIA – Stubai Matka Země: španělská vášeň pro Stubaiské údolí

Vyprávění úspěšného příběhu bude opět k vidění 1. února 2018 v Neustiftu ve Stubaiském údolí. Proslulý vedoucí tanečního souboru Tyrolského národního divadla, španělský choreograf Enrique Gasa Valga, opět promění lyžařský svah v Milders/Neustiftu v originální přírodní pódium pro show plnou lyžování, tance, hudby a multimediálního 3D mappingu. Na to vše se i v roce 2018 mohou těšit diváci fantastické show GAIA – Stubai Matka Země, která v roce 2017 obdržela cenu Tyrol Touristica Award.

„GAIA – Stubai Matka Země je manifestem lásky k Tyrolsku a Stubaitalu,“ popisuje Enrique Gasa Valga své oceňované libreto. „Mám obrovskou radost z odezvy, kterou představení dostalo. I proto budeme s příběhem show GAIA pokračovat i v roce 2018. Umění je prostředkem evoluce, která nám umožňuje přehodnocovat to základní v našem životě. Pro nás bude výzvou dosáhnout stejného úspěchu jako vloni a opět vzít diváky na fantastickou cestu do jiného světa.“

Gaia

Tento cíl budou organizátorům opět pomáhat naplnit skvělí lyžaři a snowboardisté ze Stubaiského údolí, stejně tak jako vynikající tanečníci z Itálie, Albánie, Brazílie a České republiky.

Lístky je již možno předběžně rezervovat a zakoupit na adrese www.gaia-stubai.com

Program i další informace na: www.stubai.at/de/aktuelles/veranstaltungen
Reklama