Žvýkačka je fenomén. Jak jinak označit ten malý kousek hmoty, který v různých podobách a obměnách prošel tisíciletími a stále má své fanoušky. Již staří Řekové žvýkali pryskyřici ze stromů. Podobně i Mayové před více než tisíci lety žvýkali šťávu z gumovníku a Indiáni v Nové Anglii zase mízu ze smrku.
První žvýkačka vyrobená k obchodním účelům se objevila v roce
Pro výrobu žvýkaček se dříve využívaly různé druhy přírodních pryskyřic. Ty se dnes nahrazují uměle vyrobenými žvýkačkovými bázemi, které jsou mixovány z pryskyřic, vosků, změkčovadel a dalších ingrediencí. Tato báze je nejdůležitější, nejpropracovanější a také nejutajovanější složkou každého výrobce žvýkaček. Největší světoví výrobci žvýkačkových bází nabízí svým odběratelům až na 200 různých výrobních receptur, z nichž některé jsou
A proč vlastně žvýkáme?
Především pro příjemnou sladkou chuť v ústech. Žvýkání však také podle průzkumů pomáhá při koncentraci a odbourání stresu. Proto například američtí vojáci ve II. světové válce fasovali žvýkačky s dalším základním proviantem a stejně tak mají žvýkání v oblibě dálkoví řidiči, kteří se potřebují soustředit na několikahodinovou cestu.
V neposlední řadě nám moderní žvýkačka poskytuje i další zdraví prospěšné výhody – zabraňuje tvorbě zubního plaku a tvorbě zubního kazu, dlouhodobě osvěžuje náš dech, bylinné výtažky působí blahodárně na naše dásně a žvýkačky obsahující mikrogranule jemně čistí zubní sklovinu a mezizubní prostory, takže i po jídle můžete mít v ústech příjemný pocit vyčištěných zubů. Některé ze žvýkaček, které se v poslední době dostávají na náš trh, v sobě spojují několik těchto výhod najednou.
Stejně je tomu i u nových multifunkčních žvýkaček Happydent s obsahem mikrogranulí a bělicího efektu nebo xylitu, umělého sladidla, které dokáže účinně bojovat proti tvorbě zubního kazu. Můžete vybírat ze 6 druhů a oblíbených příchutí. Vedle tradičních příchutí peppermint a spearmint s mikrogranulemi a bělicím efektem je k mání bylinná varianta s přírodními bylinnými výtažky a bělicím efektem nebo oblíbená třešňová varianta s bělicím efektem. Tyto čtyři typy žvýkaček jsou baleny v platíčkách po 10 kusech a jejich cena je kolem 14 Kč. Na své si přijdou i děti, pro které je připravena jahodová varianta žvýkačky Happydent Xylit Junior. Ta je, stejně jako spearmintová varianta s xylitolem, balena v krabičkách a stojí zhruba 12 Kč. Všechny varianty žvýkaček Happydent jsou bez cukru.
O žvýkačky Happydent můžete soutěžit ZDE
Nový komentář
Komentáře
já na žvýkačkách neujíždím
A taky Bajo nebylo špatný. A byly tam obrázky
no,hlavně aby mipak nevypadaly plomby
Jo Pedro a Sevak ... to jsou vzpomínky!
Chemie, chemie, chemie. A jak se krásně vstřebává - hned pod jazykem!
No, a zas mám po legraci
jo, přecitlivělost na umělý sladidla je prevít
a když si navrch představím, loupat žvýkačku ze zámečků
Vyzkoušela jsem je a už se k nim asi nevrátím, ta jejich příchuť se hrozně rychle ztratí
Orb***y sice taky nic extra, ale přece jen vydrží chutnat dýl...
Nejraději mám ty nejvíc pálivé modré Aerwaves mňam, to je sííííla, sladký vůbec !
Mně je proti srti název multifunkční...
taky mam ráda orbit herbal a ty čisticí orbitky v platíčku. Teď jsem navíc ujela na bonbonkách s melounovou příchutí
mám ráda orbit s bylinkama
Ja taky miluju zvejkacky , ale Pedro mi moc nechybi
Vzdycky mi v ty puse hodne brzo ztvrdlo...
miluji žvýkačky