Další příspěvek dnes dorazil od čtenářky Simič. Je důkazem toho, že i přilba na kolo může být používána k různým věcem, ne jen ke svému původnímu účelu.

Nechte se inspirovat a potěšte trochu přírodu! Jak? To už vám poradí čtenářka Simič...


Krásný, i když uplakaný a polopovodňový den. Vždycky jsem žila v domnění, že cyklistická helma je určená pro ochranu hlavy při jízdě na kole a na kolečkových bruslích. Ale kdeže! Hned vám to vysvětlím. Na jaře jsem koupila dceři novou přilbu na kolo, jelikož jízdu na kole milujeme celá rodina. Dcera byla z helmy nadšená (jsou jí 2 roky), a celý den ji nosila na hlavě. Pak v domnění, že jsem ji schovala, jsem na ni pozapomněla. Když se pak udělalo krásně, rozhodli jsme se, že si vyjedeme na kolech. Slunce svítilo, všechno sbaleno, nezbytné jídlo v batohu, kola naleštěné, nafoukané, připravené k výletu, syn naraženou helmu, manžel oči v sloup a pusu plnou řečí typu „zase se čeká na ženské“. Jenomže jsme zaboha nemohli najít dceřinu přilbu. Po dlouhém, pečlivém a vysilujícím hledání a šmejdění jsme konečně helmu našli. Dcera, která se v ní tenkrát celý den parádila, ji večer odhodila do kůlny na dříví. No a mezi tím si ji přivlastnili ptáci, kterým se asi evidentně líbila a zamlouvala natolik, že si v ní postavili hnízdo a nakladli potomky ve skořápce. Když jsme to viděli, museli jsme se smát, ale jelikož jsme milovníci přírody, hnízdečko jsme ponechali na místě a dceři koupili holt novou (snad už taky na dlouho poslední) přilbu. Takže se nenechte zmást! Cyklistická helma je výborná nejen jako ochrana hlavy, ale úžasná stavební parcela!

hnízdečko

S pozdravem Vaše,
Simič

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 1. července 2011: Vychytávky z obchodů

  • jeden denNarazila jste v poslední době v obchodě na něco zajímavého? Sem s tím - pošlete tip ostatním čtenářkám!

Na vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže). Posílejte je v pátek 1.7.2011 do 14.30 hodin. V příspěvku nezapomeňte uvést, o jakou věc se jedná, jakou s ní máte zkušenost, kolik stála a kde jste ji pořídila. Když přidáte i fotku (prosím jen jednu), bude to úplně efektní! Za svůj příspěvek můžete získat zajímavou knížku z nakladatelství ARGO, a to: Jeden den od autora Davida Nichollse.

Reklama