Normální brýle neumí vše

Slabina běžných brýlí je, že jejich čočka má jedno ohnisko. Zraku tak může dát korekci jen na jednu vzdálenost. Brýle na blízko vám tak umožní přečíst si na zastávce zprávy v mobilu, ale číslo přijíždějící tramvaje s nimi bude rozmazané. Problém je i při řízení auta, kdy potřebujete současně vidět na vozovku, ale také na tachometr a další „budíky“. Řešením může být mít dvoje brýle, pak je ovšem potřeba počítat s tím, že nejméně jedny dříve nebo později ztratíte nebo rozsednete.

shutterstock-218260867.jpg

Multifokální brýle navenek nerozeznáte

Dřív lidé nosili bifokální skla. Ta mají dolní část skla na čtení a horní na střední a delší vzdálenosti. Bylo to ale nepohodlné a mezi viděním na blízko a dálkou byl nepříjemný ostrý předěl, který rušil a byl na brýlích vidět.

Multifokální brýle stojí na mnohem modernějším principu. Sklo je zde jednolitá čočka s mnoha ohnisky. Pro každou část pohledu dostává oko správnou pomoc, takže vidí ostře a mezi vzdálenostmi je plynulý přechod. Brýle poskytují ostrý obraz i v pohybu, což je důležité hlavně při řízení. Skla se sestavují přesně pro konkrétního člověka na míru. Nejen dle toho, s jakou vadou zraku potřebuje pomoci, ale i podle toho, jak tráví čas. Každý totiž potřebuje nastavit rozsah jednotlivých zón vidění trochu jinak,“ říká Lucie Adámková, expertka GrandOptical.

Důležité je i to, že skla nemají žádné předěly či jiné viditelné prvky.

Základem je měření

Prvním krokem celého procesu výroby multifokálních brýlí je vždy důkladné měření zraku. Optometrista změří a otestuje všechny parametry zraku, pak s vámi probere životní styl a potřeby. Na základě měření a preferencí se pak ve speciálních přístrojích brýle vyrábějí z desítek tisíc malých dílků, jež na konci vytvoří brýlovou čočku.

Není proč váhat

V západní Evropě se multifokální brýle začaly prosazovat dříve než v ČR a velmi rychle si získaly oblibu. Komfort, který přinášejí, je totiž s normálními brýlemi nesrovnatelná. Řada lidí je přirovnává k oblečení na míru. Většina lidí si na ně rychle zvykne. V GrandOptical navíc máte garanci spokojenosti. Pokud si na brýle nezvyknete, můžete je do měsíce vrátit a vyměnit za obyčejné jednoohniskové.

www.grandoptical.cz
64ae5e897b357obrazek.png

Reklama