movie

Co vznikne, když zkřížíte Účastníky zájezdu s filmem Moje tlustá řecká svatba? Můj život v ruinách. My jsme tenhle snímek, který má dnes premiéru, už viděli. Jak se nám líbil? Stojí za to obětovat mu jeden večer a lístky do kina si koupit?

Krásná průvodkyně, ošklivý řidič a prudérní cestující

Slovo komedie ve mně vzbuzuje naději, že se budu dobře bavit, dopřeju si nějaký ten humor, smích. Slovo romantická ve mně probouzí spíš nedůvěru a obavy, že to bude jen další tuctový „cajdák“ v duchu „...a žili šťastně až do smrti“, na jehož konci budu nucena resuscitovat zabitý čas. Nebudu vás napínat, toho prvého je ve filmu (zaplať bůh!) mnohem víc.

Hlavní ženskou roli Georgie ztvárnila Nia Vardalos, kterou dobře známe právě z filmu Moje tlustá řecká svatba. V Mém životě v ruinách ale překvapila nejen svou pěknou figurou, kterou v předchozím snímku poněkud postrádala, ale i tím, že byla ještě krásnější než dřív. Po boku jí stál neméně krásný Alexis Georgoulis coby Pupi Kakas. Tady se sluší poděkovat tvůrcům, že dopřáli divákům, respektive divačkám pohled na jeho mužné snědé tělo v plavkách.

A teď k příběhu. Tvůrci vsadili na klasiku, kterou už známe v tisíci a jedné obměně. Ona je krásná, vzdělaná, leč nudná a neúspěšná turistická průvodkyně zapálená pro historii země svých předků. On je zanedbaný řidič rozpadajícího se autobusu, který má její zájezdovou skupinu vozit po krásách Řecka. On po ní pokukuje, dokonce se později na Georgiinu radu oholí a vyloupne se z něj pěkný chlapík, ona ho ale stále přehlíží.

movie

Vztah Georgie a Pupiho se vyvíjí na pozadí šesti zájezdových dnů, plných trapných situací, do nichž se dostává hlavně sama Georgia. Charaktery turistů, které ani za mák nezajímá učitelský výklad zapálené průvodkyně, protože se přijeli hlavně bavit, divák odhalí hned při nastupování do autobusu. Obtloustlý a přihlouplý Američan, který si prý jede do Řecka najít přítelkyni, dvě rozvedené Španělky nymfomanky, věčně naštvaná puberťačka s nejtrapnějšími rodiči pod sluncem, Irv – pan vtipálek, který se snaží být vtipný za každou cenu, ale ne vždy se mu to povede… Tu a tam se objeví také Nico, druhý průvodce se svou skupinou, který se snaží kolegyni z cestovky vyštípat.

Po počátečním neúspěchu výpravy dostanou věci úplně jiný spád a zájezd se stane nezapomenutelným zážitkem nejen pro turisty, ale pro všechny zúčastněné. Jak už to u filmů s přívlastkem romantický bývá, dobří zůstanou dobrými, někteří špatní se polepší a ti, co zůstali špatnými, na to doplatí.

Vztah Georgie a Pupiho se začíná rýsovat, když v tom krásná průvodkyně dostává dopis, že je přijata na americkou univerzitu coby profesorka historie. Stojí před důležitým rozhodnutím a všichni čekají, jakým směrem se vydá…

Jak se nám líbilo?

movie

Z romantických komedií mám osobně trochu strach, že tam těch sladkostí bude přespříliš. Tady jich je na můj vkus tak akorát. Našlo by se několik dobrých momentů, kdy jsem se velmi dobře bavila. Bavil mě pohled na krásnou Niu Vardalos i jejího partnera, bavil mě jemný humor, který nikoho neurazí. Bavila mě široká škála charakterů, jejichž zástupce má ve svém okolí každý z nás. Že bych se smíchy plazila po zemi, se říct nedá, přesto bych se nestyděla na tenhle odpočinkový a lehce stravitelný film pozvat kohokoliv z mých přátel nebo rodiny, převážně však ženského pohlaví. Pánům doporučuji v případě, že nebudou chtít vidět krev, ale spíš nějakou věc, nad kterou se nemusí moc přemýšlet.

Půjdete se podívat?

Reklama