Já, technický antitalent, jsem měla v životě děsnou smůlu.

Za prvé - narodila jsem se technicky talentovaným rodičům. Táta dělal u počítačů už v roce 1962 a byl pevně přesvědčený, že jeho děti musí být po něm.

Za druhé - díky čtverce z fyziky a pevnému přesvědčení mých rodičů, že prostě MUSÍM mít vysokou, jsem šla na strojní fakultu.

Za třetí - vzhledem k nedostatku možností stýkat se s normálními lidmi se i můj muž věnuje počítačům... a díky tomu jsem zažívala nejrůznější příhody.

Já a mobil
Kdysi jsme používali komunikátory, ale postupem času jsme přešli na mobilní telefony. Telefonovat mi šlo, koneckonců princip „utrženého sluchátka" nebyl až tak odtažitý a dalo se to zvládnout, horší, když to tak divně zapípalo a naskočila na tom obálka... chvíli jsem s tím manipulovala, mačkala, a pak jsem poprosila cizího chlapa, který mě upřeně pozoroval, jestli by mi nemohl poradit. Mohl... ukázal mi, jak se čte SMS, jak se na ni odpovídá, a pak se mě přísně zeptal: Poslyšte, a je ta věc vůbec vaše? Opravdu jste to neukradla???"

Internet a víra
Jsou ovšem i lepší příhody... kdysi jsem přednášela na církevní škole používání počítačů. Kněz, který byl přítomen, byl poměrně zdatný v použití, pracoval dobře, ale vyhýbal se Internetu. Na moji otázku, jestli se nechce podívat na některé církevní portály, mi odpověděl: Já už to zkoušel, ale někam jsem se omylem dostal, a pak jsem si musel celý počítač nechat ododpornit..."

Volání techniků
Ovšem utnout se může i mistr tesař. Kdysi jsem ležela doma s chřipkou, když na učebně došlo k havárii. Sice tam zaskakoval student z doktorandského studia, ale byl to už otřískaný borec a navíc dělal technika v jisté nejmenované firmě. Nicméně když během výuky začal hořet zdroj, odehrál se následující telefon:
Mně hoří zdroj!"
Já: Vyveď děcka, otevři okno a zavolej techniky!"
Vyučující (velmi nejistě): Z toho okna?"

Protokol o závadě
Kdysi jsme se starali o počítače v hodně velké firmě, kde byly pořád nějaké opravy a poruchy. My tam ovšem řešili jen software, na hardware tam byl dodavatel, který ze začátku fungoval na dobré slovo" - bez papírů. Prostě počítač odvezl, dovezl a k němu přidal fakturu. Pak ale nastoupil nový šéf a pevně se rozhodl, že podobné praktiky musí přestat. Výsledkem bylo, že naštvaný technik, který poprvé v životě musel v téhle firmě vypisovat Protokol o závadě, napsal do kolonky popis závady" doslova: Vrčí na Novákovou".

Prodlužka
A ještě jednu servisní... rozhovor s technikem:
Já: Ahoj, u mé šéfky kiksnul počítač!"
Mirek (technik): A co já s tím?"
Já: Hele, je to ředitelka a smlouvu máme na 24 hodinový servis..."
Mirek: Já 24 hodin nespal, a ty to moc dobře víš. Stejně ta ženská neumí počítač ani zapnout, tak se do zítřka nezblázní!"
Já: Hele, já tuším, že je Invex, ale to neznamená, že musím přijít o místo. Pěkně se sbal a přijeď."
Mirek: A vyzkoušelas všechno? Zásuvku, zástrčky, karty... přece to neumřelo jen tak? Kdo u toho dělal naposledy?"
Já: Já. A nejsem blbá, všechny šňůry jsou v té prodlužovačce, cos ji sem dal, a všechny jsou zastrčené. Osobně jsem to zkoušela."
Mirek: Tak já jedu, no. A jestli po cestě usnu a zabiju se, tak je to na tobě..."
Po příjezdu - počítač během dvou minut fungoval.
Já: Čím to bylo?"
Mirek: „No... víš... ta prodlužovačka má dva konce. A aspoň jeden z nich prostě MUSÍ být v zásuvce..."
Kupodivu mě nechal naživu.

Pajda


Děkujeme za nádherný příspěvek :).

Tak tentokrát jsem se fakt nasmála :)

Jak jste na tom s technikou Vy, ženy-in? Podělte se s námi o své zážitky na redakce@zena-in.cz!

Reklama