Ačkoliv nuda a jistota jsou prý zabijákem každého vztahu, příliš adrenalinu také škodí. Třicetiletá Ivana vážně zvažuje, že od přítele, s kterým ještě donedávna plánovala rodinu, bude muset odejít. Život s ním je totiž jako houpačce či spíše na horské dráze. Šťastné chvíle střídají šílené propady, z kterých má mladá žena čím dál větší strach.

Ivana patří mezi ženy, které tak trochu odkládaly mateřství. Studovala, cestovala po světě a najednou zjistila, že jí bude třicet a chtěla by se usadit. Se svým vzděláním a zkušenostmi našla celkem snadno práci a v ní také spřízněnou duši, nezadaného kolegu.

psychopat

  • Po půl roce romantických schůzek došlo na sestěhování.

Ivana se stále vznášela v oblacích, a když ji její přítel požádal o ruku, bez váhání souhlasila. Také její rodiče byli nadšeni a začali ji v její rodné vsi plánovat velkolepou svatbu.

Ale najednou nastal zvrat. Začala si čím dál více všímat přítelovy náladovosti, která prý hraničí až s nějakou psychózou. „V rámci pracovního postupu jsem nedávno absolvovala docela zajímavé školení, kdy nám přednášeli mimo jiné odborníci na psychiatrii. Při jedné přednášce, která byla o chování konkrétních pacientů, se mi udělalo až fyzicky zle. V jednom z nich jsem poznala svého přítele, tedy ne jeho osobně, ale ty vzorce chování,“ líčí s obavami v hlase Ivana.

  • Od té doby se na něho dívá jinýma očima a za každým jeho výstupem vidí něco víc než jen špatnou náladu.

Nikdy nevím, co mě doma po příchodu z práce čeká. Někdy je přítel jako sluníčko, žertuje, zahrnuje mě komplimenty a naplánuje nějaký romantický večer. Často vyrazíme někam na večeři nebo do kina. Jsou ale dny, kdy bych z našeho společného bytu nejraději odešla. Jeho chování mi nahání až strach a vždy si vzpomenu na ty věci, které jsem se dozvěděla na té přednášce. Možná že kdybych na ni nebyla, tak si prostě řeknu, že každý chlap je náladovej, ale nyní se nad tím zamýšlím i z jiného pohledu. Co když opravdu není normální a potřebuje se léčit?“ ptá se sama sebe mladá žena.

Zatím se nedokázala o své obavy podělit s nikým ze svého blízkého okolí. Její rodina dál plánuje svatbu, ona by si však nejraději sbalila kufry a odjela zase někam hodně daleko…

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Přečtěte si také: