Hezký trhlý den.

Dá se říci, že celý můj dosavadní život se skládá ze série více či méně trhlých nápadů. Někomu se možná nebudou zdát až tak trhlé, ale je třeba vzít na vědomí, že se považuji za celkem pohodlného a konzervativního člověka.

Začalo to už ve dvaceti letech (pubertální trhlé nápady nepočítám), kdy mě ve třetím ročníku vysoké školy trhle napadlo pořídit si dítě a vdát se. Zbývající dva roky studia jsem si při každoměsíčních dvoudenních konzultacích báječně odpočinula od mimina i domácnosti, při učení na zkoušky po nocích  jsem si krásně procvičovala mozek otupělý šišláním a kašičkami.

Po úspěšném skončení studia se nápad pořídit si další dítě nezdál až tak trhlý (jeho skutečná podstata se důkladně projevila, až když přišla mladší dcera do puberty). Další nápad vyříkat si vše s milenkou mého tehdejšího muže se hned vzápětí ukázal nejen jako trhlý, ale i jako zcela neúčinný. S odstupem času se mi jako trhlý jeví i další nápad nastěhovat si do bytu mého expřítele.

V 35 letech jsem pojala další nápad z této kategorie, a to zbavit se nadváhy břišním tancem. Nadváhy jsem se sice nezbavila, ale už několik let dělám po večerech lektorku břišního tance jedné velké taneční školy.

Když dcery pomalu dospívaly, jaly se mě podporovat v mých nápadech. Po mých stescích, že jsem do 40 let ještě neletěla letadlem, jsem ke kulatinám dostala rovnou let malým dvoumístným větroněm. Pilot - srandista - když lezl k řízení, trousil poznámky typu: „Už jsem nějak dlouho neletěl“. „Sakra, k čemu je tahleta páčka...“ Neodradilo mě to, tudíž dárek k příštím narozeninám (který se má uskutečnit na jaře) bude vyhlídkový let balónem. (Už se těším na další kulatiny – zbývá ještě seskok padákem – ale to už je opravdu těžká ironie.)

Dcery se celkem pomamily – mladší už jsem zmiňovala a starší mi například z letní brigády v Irsku telefonem oznámila, že tam zůstane studovat a pracovat celý rok. Brečela jsem jenom jeden den.

Další trhlý nápad bylo kývnout na nabídku mého přítele doprovodit ho na služební cestě do Číny. Má to probíhat (letos v létě) tak, že čtrnáct dní s ním budu cestovat po Číně a týden strávím úplně sama v Pekingu. Doufám, že to dopadne dle očekávání, prohlédnu si hooodně moc památek a přitom se v tom desetimiliónovém městě neztratím.

No, zatím všechny trhlé nápady vycházely, tak to snad taky dopadne dobře.

P. S.: Jsem těžce panelákový člověk a přítel teď velmi často mluví o společné stavbě domečku...


Děkujeme za pěkné vyprávění :).

Slušná sada trhlých nápadů :). Tak držím palce, ať i nadále vycházejí!

redakce@zena-in.cz

Reklama