Abych pravdu řekla, první mobil jsem si koupila až před 2ma lety, a to hlavně proto, abych během rehabilitačního pobytu vyzkoušela GPRS připojení notebooku k Internetu. Bohužel po zakoupení jsem zjistila, že tento mobil nemá hw modem, potřebný k připojení k Internetu, i když všude na Internetu tvrdili, že tento modem má. Naštěstí prodejce uznal důvody mé reklamace a s mírnou ztrátou (pro mě, samozřejmě), mobil odkoupil zpět. Od té doby jsem až do letošního července zase žila bez mobilu, ale nikoliv bez SMS. Používám totiž server http://www.sms.cz , odkud posílám SMS na T-mobile za 1,30, na Eurotel zdarma, pokud souhlasím s tím, že půlka SMS bude obsahovat reklamu, jinak taky za 1,30. Kredit na tento server je možno zaslat různými způsoby, např. prostřednictvím SMS, kreditní kartou, složenkou, bankovním převodem. Já používám poslední způsob. Dceři, která má paušál na Vodafone, posílám SMS ze stránek Vodafone zdarma.

Tento způsob posílání SMS z počítače je pro mne jednodušší i proto, že nemám v pořádku ruce, a na počítači se mně píše líp než na mobilu. Kromě toho vzhledem k tomu, že jsem tělesně postižená (ZTP/P), nemusela jsem platit paušál za pevnou linku a je pravda, že většina mých telefonních hovorů byla komunikace s lékaři, lékárnou, úřady atd. a v těchto místech mají většinou také pevné linky, takže to bylo i levnější. Tato situace by se ale měla od 1. září změnit, protože naši páni poslanci rozhodli, že slevu na paušál za pevné linky i za mobily budou mít nejen těžce tělesně postižení, ale i sociálně slabí a JEJICH RODINNÍ PŘÍSLUŠNÍCI. Přiznávám se, že jsem rasistka, protože vím, že nejvíce rodinných příslušníků mají naši sociálně slabí romští občané. Navíc se kvůli této změně sníží částka poskytovaná zdravotně postiženým na cca polovinu, protože standardní paušál za pevnou linku už se vyšplhal na více než 400 Kč a sleva poskytovaná od 1. září bude činit 200 Kč.
Jinak moc ráda netelefonuji, raději píši právě třeba sms z PC nebo maily. Letos v červenci jsem si konečně koupila mobil, abych byla dostupná při svém šestitýdenním pobytu na rehabilitaci. Ale stejně jako dřív používám k odesílání SMS spíše počítač a předpokládám, že po návratu domů můj nový mobil "znárodní" moje dcera, protože ho stejně opět do příští rehabilitace přestanu používat.

Jana


Děkujeme za pěkný příspěvek...

redakce@zena-in.cz

 

Reklama