Čtenářce Ivě voní vysněný den levandulí. Je to vůně Francie, kde by se chtěla na chvíli ocitnout a vzít si kousek té země domů.

Hezký vysněný den! Ten můj by měl vypadat takto. Ráno by mě měly probudit sluneční paprky, šimrajicí po tváři,  pokojem by se linula vůně palačinek, smíchaná s omamujicí vůni levandule. Z kuchyně vychází manžel s kávičkou a plným talířem palačinek, které miluji. Po dobré snídani voňavá levandulová koupel. Sušené kvítky levandule naskačou do voňavých polštářku , potopí se do slenic s levandulovým medem, zavrtájí do mýdla i flakónu s parfémem. Rostlinka s omamnou vůni by mi byla neustále v patách. Na měkké pohovce levandulový polštářek. Květník s živou levandulí v rohu pokoje. Zajít do krámku ve Francii o dostat kousek této země domů, to je mů velký sen.

Vůně levandule je pro mě vůně čistoty

Iva

Milá Ivo, myslím, že váš sen není až tak nereálný a můžete ho snadno uskutečnit. Co vám v tom brání? Zajděte do zahradnictví, nakupte levanduli, nebo ji začněte sama pěstovat...Palačinky také nemusí být problém, jen ta Francie něco stojí..

Jaký sen máte vy, milé ženy-in? Jak by podle vás měl vypadat den jen pro sebe? Zkuste si také zafantazírovat. Nebo ještě lépe, zkuste uvažovat v realitě? Copak nikdy nemáte den jen pro sebe? Tomu se mi nechce ani věřit.

Pište na redakce@zena-in.cz

Reklama