Zdravě žárlit není na škodu. Jenže paní Olina (34) je provdaná za muže, který kolem ní nesnese ani její kamarádky. I když si už myslela, že ho zná, svým posledním činem ji vyvedl z omylu. Není divu, že má strach o život.

Se svým mužem žije osm let, takže je na jeho výbuchy zlosti a žárlivé scény zvyklá. Ne že by jí vyhovovaly, ale naučila se s nimi žít. Jinak je totiž Jarek (36) dokonalý manžel a táta jejich dvou dětí. „Nemůžu říct, že bych od samého začátku netušila, že si beru žárlivce. Jen to nebylo tak hrozné, jako poslední dobou. Řekla bych, že se tahle jeho děsná vlastnost každým rokem stupňuje. Že nemůžu mít žádné kamarády, tedy alespoň ty přiznané, mi bylo jasné od začátku. Ale horší je, že časem mu začaly vadit i moje kamarádky. Nesnese totiž, abych trávila čas s někým jiným, než s rodinou. Vytáčí ho dokonce i to, když si s nimi telefonuji,“ svěřuje se Olina, která ale přes to všechno nečekala, že manžel překročí pomyslný práh únosnosti.

husband

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Z „hezkého večera“ si nic nepamatuje

„Odpoledne přišel z práce a jen zářil. Přinesl nákup a prohlásil, že si uděláme hezký večer. Udělal nějaké jednohubky a namíchal koktejly. Připili jsme si na zdraví, ale to je také jeden z posledních momentů, co si pamatuji. Probudila jsem se až ráno s velkou bolestí hlavy. To už manžel nebyl doma. Kolem mě seděly děti a hrály si. Vůbec jsem nechápala, co se stalo. Starší syn, pětiletý, mi pak vykládal, že mě tatínek odnesl do postele a nepustil je za mnou. Prý jsem moc unavená a potřebuji se vyspat. Polil mě studený pot. On mi snad něco hodil do pití! Ale proč by to dělal?“ popisuje zmatek, který měla v hlavě. Pak jí došlo, že u sebe nemá mobil.

„Našla jsem ho v obýváku, na tom samém místě, kde jsem ho večer nechala. Ulevilo se mi, ale jen na chvíli. Když jsem do telefonu vlezla, hned mi bylo jasné, že s ním někdo manipuloval. Podle posledních spuštěných aplikací jsem zjistila, že mi manžel prolustroval kontakty, zprávy i sociální sítě a mail. Jen jsem pořád nemohla uvěřit, že by byl něčeho takového schopen. Nejen že se mi hrabal v soukromých věcech, ale navíc nechal doma děti bez dozoru a odešel do práce, když já byla ještě pod prášky,“ zlobí se Olina.

Má strach z vlastního manžela

Jakmile na něho udeřila, co jí to provedl, dělal, že o ničem neví. Zapíral a zapíral. „Nemělo cenu se s ním dohadovat, a tak jsem mu jen v rozčilení řekla, že s ním končím! Chytil mě za ruku, hodil na mě výhružný pohled a procedil mezi zuby, abych si to ještě moc dobře rozmyslela. A že prý mám určitě něco s tím Petrem, co si s ním ustavičně dopisuju. Ha, tak přece jen byl v mém mobilu! Vynadala jsem mu do paranoidních žárlivců, ale byla ve mně malá dušička. Já se začala bát svého vlastního manžela!“ přiznává s tím, že od té doby vážně uvažuje o rozvodu.

„Přece nebudu čekat, až mě třeba otráví! Kdybych mu alespoň byla někdy nevěrná, ale to je absolutní nesmysl. On je nemocný a měl by se léčit, tohle už přesahuje všechny meze. Jenže to musí pochopit on sám,“ dodává Olina.

Čtěte také:

Reklama