Přečtěte si, jakým způsobem lze také absolvovat zdánlivě nevinný okruh karibským ostrůvkem.

První výlet, který jsme si objednali od bodré kulaťoučké německé delegátky, byla projížďka džípy, slibující nejrůznější akce a atrakce.

Do džípu, který pro nás přijel, postupně v dalších hotelech přibyly dvě německé rodinky: „hipie stařík“ zhruba v mém věku s mladou přítelkyní a poté ještě tatínek - další „hipiek“, s manželkou hodně „při těle“ a jejich dvě pubertální dcery. Kupodivu jsme se do korbičky vtěsnali.

První zastávku tvořila pevnost, kde byl vězněn venezuelský národní hrdina Bolívar, podle kterého se jmenuje místní měna a také evidentně Bolívie:

hrad

hrad

hrad

Řidič otevřel přenosnou ledničku na sedadle spolujezdce, která ukrývala spoustu rumu a nějakou tu láhev coly. Tehdy jsem pochopila, že místním národním nápojem není klasika cola s rumem, ale rum s colou v opačném poměru. Zřejmě se jednalo o ten nejlevnější, který se dal koupit v supermarketu litr za dvacet korun, nebyl tudíž nejsilnější a přestože jsme nápoj hojně konzumovali po celý den, nestihli jsme se ani moc opít. V tu chvíli se k nám přidaly další dva džípy a auto s průvodcem, svérázným Švýcarem, který se postupně oženil snad do celého světa vč. Japonska, aby „skejsl“ ve službách cestovky.

Další program obstaraly lodičky na řece a my se mohli pokochat nejen výhledem, říční vegetací, ale hlavně ptáky:

řeka

řeka

řeka

Z vody jsme si mohli na chvíli vylovit i hvězdici:

hvězdice

V přilehlé malé tržnici jsem potom mezi suvenýry ulovila portrét malého kluka:

cestování

A pak už se džípy, jejichž „technickou“ asi nikdo nikdy neřešil, rozjeli naplno směrem k horám. Museli jsme si doslova „držet klobouky“, a to jsme ještě netušili, jaký „akčňák“ nás tam čeká.

cesta

Džíp odbočil ze silnice na cestu, u které se objevily zvláštní svahy, ne vysoké, ale příšerně strmé .... ...“Neeeeee!“ zařvali jsme všichni najednou, každý ve svém jazyce. Nebylo nám to nic platné, řidiči všech tří aut měli jasné instrukce, co s ubohými turisty provést. Tak nějak jsem naposled křičela jako dítě na horské dráze. Samozřejmě nikdo z nás si scenérii nestihl vyfotit, protože jsme se museli držet rukama nohama všech částí otevřeného džípu, já osobně vší silou objímala sedadlo, na kterém se vezl rum.

Když bylo po všem, průvodce se slitoval a vzal nás do pobřežní hospůdky na oběd. Moře zde bylo překvapivě klidné, takže jsem si poprvé a naposled ve Venezuele zaplavala jinde, než v bazénu.

Na uklidnění jsme absolvovali prohlídku mořského muzea. Ve své kategorii špičku, co jsem kde ve světě viděla: Jak kvalitou, počtem a adjustací exponátů, tak i příjemným prostředím.

cestování

cestování

cestování

cestování

cestování

 

cestování

S údajně největší mušlí na světě mi zapózoval pan průvodce, zdatný komik a opravdový profesionál ve svém oboru:

cestování

A na konec nás čekal obchůdek, kde prodávali zřejmě všechny místní druhy rumů, které jsme postupně během pobytu skoro všechny ochutnali. Ten zcela vlevo, snad nejdražší, přišel asi na 250 Kč, přivezli jsme si ho domů a chutná luxusněji, než nejdražší whisky.

rum

Tady jsme dostali další národní nápoj: kokosovou šťávu pochopitelně s čím jiným, než zase s rumem. Posádka džípů a průvodce se s námi vtipně rozloučili a v lehce podroušeném stavu nás rozvezli do hotelů.

Příště vás zvu, abyste si se mnou zaplavali s delfíny - tentokrát nikoliv s divokými v moři, jako na Mauriciu, ale v místním delfináriu.

Předešlý díl:

 

 

 

Reklama