Zatímco pár krásných fotek ano - podívejte se, co ještě krásného lze na Isla Margaritě ulovit.

Obří kaktus:

Venezuela

Květ, který se mi doma na stejném kaktusu nikdy nepodařilo vypěstovat:

Venezuela

Strom, v jehož větvích rostou kaktusy

Venezuela

Nádhernou velkou ještěrku:

Venezuela

Motýla s dokonalými mimikry:

Venezuela

Zvířátka jsme obdivovali i v malé místní soukromé ZOO, sloužící spíše jako útulek. Třeba tahle opička by se hodila určitě na plakát aktivistů proti týrání zvířat - ve skutečnosti jí zřejmě nic nechybí, dokonce jí pouštějí z klece ven.

Venezuela

Do obří voliéry s obřími papoušky jsme pro změnu byli vpuštěni my - vyvázli jsme bez uklování:

Venezuela

Venezuela

Prohlédli jsme si druhý nejstarší kostel v Latinské Americe

Venezuela

a obrázek indiána v muzeu.

Venezuela

Venezuela

Vylezli jsme do posledního patra majáku a objevili tam nevěstu s fotografem:

Venezuela

Za maskou v obchodu se suvenýry se skrývá německá průvodkyně, která nás okruhem po Isla Margaritě povozila a prozradila nám, že Chaves se neléčí na Kubě, ale je zřejmě už dlouho mrtvý, což se provalí, až nastane den, kdy bude muset podpisem potvrdit prezidentskou funkci. Patřila k opozici a měla pravdu...

Venezuela

O víkendu nastartují domorodci často hodně rozpadlé vozíky,

Venezuela

naloží do něj piknikovou chladničku s jídlem, colou, rumem a hurá na veřejnou pláž! Druží se, cachtají, jedí, pijí, surfují a je jim dobře - až jim tu spokojenost Čech může závidět!

Venezuela

Na další pláži, kam chodí spíše turisté, se jiní snaží vyrobit

Venezuela

a prodat, co a hlavně jak to jen jde:

Venezuela

Ale takhle to chodí i v Praze.

Poslední snímek pochází z rybářského tržiště: Za vydatné asistence pelikánů rybáři přivážejí své úlovky, které ihned zpracovávají a prodávají. Ačkoliv ryby miluju a celé tři týdny nic jiného na dovolených u moře nejím, moc se mi tam nelíbilo:

Venezuela

A abych dostála slibu, že v každém dílu najdete adrenalinový zážitek, tak tady máte ten poslední, opět z letiště: Kromě klasického protiteroristického odbavení (kufry + brána se senzory + pasy), ještě drsná protidrogová kontrola, prováděné vojáky se samopaly.

Stáli jsme ve frontě a pozorovali, že si cíleně vybírají přesně typově a věkově muže, jako je můj přítel, kterým vysypou kufr a prohrabávají dlouho obsah.

Co teď? Když jsme přistoupili k přepážce, začal rázný výslech: Proč jsme do země přijeli, jak jsme tu byli dlouho, co s sebou vezeme, atp. Udělala jsem ze sebe totálně zmatenou naivní blbku, která absolutně nerozumí, co se po ní chce, roztomile jsem se na vojáka usmívala a tajně vysílala pozitivní energi. Voják s úšklebkem mávl rukou, ve smyslu: Ježišmarjá, odveďte si tu nemožnou ženskou, a naše kufry byly zachráněny. Nedovedu si totiž představit, jak bychom do nich jejich obsah ve stresu a fofru znovu nacpali.

Rychle jsme se ze strachu otřepali a přítel mě ponoukal: „ Zkus je vyfotit...“ Nenápadně jsem vylovila malý foťák z kabelky a ještě nenápadněji asi z 6 metrů zmáčkla. To byl fofr! Jeden z vojáků k nám přiběhl a foťák si vyžádal. Nebyl ale důsledný a jeden ze snímků nám zůstal jako památka, i když je rozmazaný. No nazdar, teď jsme si to zavařili, litovali jsme své oprsklosti. Po kufrech nám sice nešli, ale těsně před vstupem do tubusu velkého transoceánského letadla kázali: „Muži vlevo, ženy vpravo!“ A ještě jednou jeho příští živý obsah doslova pěkně „proklepali“.

Takže, milé čtenářky, jestli si myslíte, že adrenalin nelze zažít při obyčejném „mastňáckém“ zájezdu s cestovkou, ale pouze individuálním baťůřkářským způsobem, přesvědčily jste se jistě při čtení všech deseti dílů, že ve Venezuele tohle opravdu neplatí! Tak pěkné cestování a můžete si tipnout, kam se vydáme příští rok!

Čtěte také:

Reklama