Kdybyste měla popsat svého tanečního partnera jako postavu v knize, jak byste to udělala?
RT: Já ho určitě jednou využiju a někde se o sobě dočte. Většinu lidí, co potkám, takhle potom zpracuji. Ještě ale nejsem schopná říct jak.

Jaký je to taneční učitel?
RT: Myslím si, že má nekonečnou trpělivost. Věřím, že to se mnou musí být velmi těžké. Je pro mě důležité, že mi neříká jen to, jaké pohyby mám dělat, ale že mi i přesně vysvětlí, jak to má v těle fungovat. Na to jsem zvyklá z jógy a pomáhá mi to lépe chápat.

Stává se Vám někdy, že by Tomáš používal nějaké taneční termíny, kterým nerozumíte?
RT: Ano, neustále a já si jim dávám svoje vlastní názvy.
TV: Já už pomalu začínám používat ty její. Třeba ze spiny mi udělala pinzetu. Z pivotů popelnice.
RT: Když máme nějaký unikátní prvek, který je jen pro naši choreografii, tak je to raduna.

Co pro Vás bylo nejtěžší pochopit ze začátku?
RT: Jednak přijmout tu roli, že jsem to já, kdo má přijímat nějaké pokyny. Jako máma jsem zvyklá neustále někoho úkolovat a hodnotit a tady jsem v úplně obrácené roli. Myslím si, že Tomáš mi v tom je ideálním partnerem, protože se nesnaží svoji autoritu prosadit na sílu, což na mě rozhodně nefunguje. Naopak si ji získal tak nějak přirozeně. A jinak co se týče tance, tak tam je složité všechno, ale určitě je pro mě těžké odhodit zábrany a zahodit stud.

Co fyzická únava, už na Vás dopadla?
RT: Musím říct, že zatím ani tolik ne.
TV: Kolikrát si říkám, že to zvládá lépe než já.
RT: Je pravda, že já bych kolikrát trénovala i osm hodin v kuse. Vlastně mě ještě ani nic nebolelo. Nicméně nás brzy čeká každodenní dril, tak uvidíme.

Jak se těšíte na taneční kostýmy?
RT: Nevím, co čekat, ale těším se, protože ty šaty ve StarDance se mi vždycky hrozně líbily. Doufám, že mi pomůžou dostat se do role.
Jak čekáte, že budete zvládat trému přímých přenosů?
RT: Podle mě se úplně zhroutím nervozitou. Přemýšlela jsem, že bych zkusila nějaké přírodní uklidňovací prostředky, ale Tomáš říkal, že naopak musím nechat adrenalin dělat svoji práci.
TV: Mě samotného překvapilo, jak jsem byl nervózní už u castingu. Zároveň se trochu děsím toho tlaku, který tam na nás bude, protože od nás tanečníků se toho očekává velmi mnoho a každý bude hledat chybu.

Máte strach z kritiky poroty?
TV: Jako tanečníci na kritiku zvyklí jsme, ale samozřejmě to nikomu příjemné není. Nicméně já to nebudu řešit. Budu to brát jako jejich názor a tím to pro mě začne i skončí. Za tu zpětnou vazbu budu vlastně vděčný. Jsem rád, že je letos porotcem i Richard Genzer, protože to zná z té druhé strany, a myslím si, že to bude umět ocenit.
RT: Já jsem zvyklá, že moje psaní někdo kritizuje neustále. Jsem zvyklá to vnímat a zpracovávat. Ale jelikož tancování přece jenom není věc, které se věnuji tak dlouho a intenzivně, tak si myslím, že bych od toho hodnocení mohla mít větší odstup a lépe ho zvládat.

Jaký je ve StarDance Váš cíl?
RT: Dostat se co nejdál, samozřejmě. Beru to ale sportovně, nemyslím si, že by mě to mohlo někam výrazně kariérně posunout. Musím ale říct, že mě to tancování hrozně baví a že už z toho důvodu tomu chci dát opravdu maximum.

Co na Stardance říkají Vaše děti? Budou fandit?
RT: Snažím se jim co nejvíc věnovat, když netrénuji. Nicméně oni jsou se mnou a s manželem docela dost, protože máme oba profese, které to umožňují. A taky se strašně těší, až to začne. Pořád vyprávějí o tom, že máma bude v televizi.

Na co se těšíte nejvíce Vy?
TV: Hrozně by mě potěšilo, kdybychom alespoň jednou dostali od poroty vyloženě pozitivní hodnocení. Nemůžu ale říct, že se na to těším, protože to není vůbec jisté. Ale určitě se těším na ten pocit, kdy naše vystoupení skončí, budeme to mít za sebou a opadne nervozita.

Koho vidíte jako největší konkurenci?
RT: Když to vezmu z pohledu zajímavosti pro diváka, tak si myslím, že úspěch bude mít určitě Matouš Ruml. On je to takový srandista a to by mohlo být divákům sympatické. Ale nikdy v minulosti jsem vítěze správně neodhadla, takže vůbec nevím.

Zdroj: Česká televize

Čtěte také:

Reklama