5ea96d4606af1obrazek.png

Život se nám omezil na pobyt doma a u mých rodičů, bez jejichž obrovské pomoci bych všechno těžko zvládala. Matěj je na své prarodiče zvyklý a oni jsou zvyklí na něj. Říkají, že i Matěj je pro ně velkou vzpruhou obzvlášť dnes, když museli řadu kontaktů omezit.

A je tu ještě něco, co nám ve stávající situaci pomáhá. Matěj byl odjakživa v mnoha směrech jiný než ostatní děti. Dlouho se nemohl rozmluvit, tím jsem docela trpěla. Dělalo mi starosti, když jeho vrstevníci mluvili a Matěj se zmohl na několik slov a vystačil si jen se zvuky a gesty. Nerad se věnoval něčemu tvůrčímu, třeba kreslení. Na druhou stranu jemu vděčím za to, že jsem se naučila kreslit auta, byť to už nejspíš nikdy nebudu potřebovat. Byl hodně neklidný, roztěkaný, míval hysterické výstupy. Kupovat s ním oblečení nebo boty bylo pro mě „očistcem“ a vybavuji si, jak jsem na sobě doslova cítila pohledy prodavaček, které si myslely, že nezvládám výchovu vlastního dítěte.

Prvních 6 let našeho společného života mě zkrátka stálo spoustu sil… Před začátkem školní docházky jsme několik let navštěvovali logopedii, kde se jeho nešvary projevovaly v plné síle. A nedělali jsme skoro žádné pokroky. Bylo to vyčerpávající. A právě naší logopedce vděčím za doporučení výrobku, který sice postupně, ale od základů zlepšil náš život. Byla to ona, která nám doporučila výrobek eye q.

Potize-1000x300.jpg

Je pravda, že jsem s jeho zakoupením v lékárně nějaký čas otálela, procházela jsem si různá diskusní fóra na internetu a zkušenosti ostatních maminek, ale pak jsem to zkusila. V průběhu několika týdnů jsem u Matěje začala pozorovat změny. A nejen já. Paní logopedka si začala všímat, že Matěj, který původně nevydržel v klidu ani 2 minuty, se zklidnil a dokázal se soustředit. Já jsem pozorovala, že se zlepšil po psychické stránce, začal být klidnější, hysterické scény a agresivní chování úplně odezněly. Matěj začal dělat rychlé pokroky v mluvení, rozšiřovala se mu slovní zásoba, začal mluvit v jednoduchých větách. Zlepšila se jeho zručnost, protože si začal hrát s kostkami a dostali jsme se až k legu. Začal kreslit postavy a jeho oblíbená auta, vzrostl jeho zájem o knížky. To bylo něco, na co jsem u něj nikdy nebyla zvyklá.

Dřív jsem vždycky musela vymýšlet různé fígle, když jsem mu chtěla číst a potřebovala ho přinutit, aby si ke mně sednul. Všímala jsem si, že se Matěj začal více zajímat o věci kolem sebe, přestal být sám pro sebe středobodem vesmíru a postupně se stal samostatnějším ve více věcech – v hygieně, oblékání, jídlu. Sám od sebe začal vypomáhat s některými domácími pracemi, např. s utíráním nádobí. A má více kamarádů. Prostě hodně se toho zlepšilo. A za to všechno jsem dneska vděčná svým rodičům, naší paní logopedce a výrobku eye q.

Příběh jedné z maminek, která začala u svého syna používat doplněk stravy eye q.

Doplněk stravy eye q získal souhlas České pediatrické společnosti pro podávání dětem od 1 roku a získal

doporučení Asociace klinických logopedů ČR pro podávání klientům všech věkových kategorií.

 

Pro více informací navštivte eye q.cz
5ea96d79b15b1obrazek.png

Reklama