5f574aea55694obrazek.jpg
Foto: Shutterstock


“Honza byl můj první kluk, první láska, a také první velké zklamání a zlomené srdce. Brali jsme se velmi mladí a život nás tak nějak zvláštně semlel a mně zanechal velký šrám na duši, který teď částečně odnáší můj sedmiletý syn Míša,”
říká na úvod Martina, která se ani po mnoha letech od rozchodu s manželem Honzou ne a ne s minulostí vyrovnat. 
Martině podle jejích slov nikdy nevadilo, že si vzala svého prvního partnera a nikdy o jejich vztahu prý nepochybovala. Dokud se jednou Honza nevrátil v noci domů. Další špatné domněnky přišly s jeho náhlou mlčenlivostí a příliš častými pracovními povinnostmi a časem u počítače i doma. 

“A pak to přišlo. Honza jednoho dne ráno počkal až odejdu do práce, pak si pobalil nejnutnější věci, nechal mi na stole dopis a odstěhoval se,” vzpomíná Martina a pokračuje ve svém vyprávění: “Když jsem přišla odpoledne do našeho domova, nevěřila jsem vlastním očím. Chyběl obraz, jeho věci, knihy, oblečení i kosmetika. Zůstal tu jen dopis vysvětlující, že se zamiloval, ale neměl prý srdce mi to říct do očí.”

Martině se tehdy zhroutil život a trvalo další tři roky, než si do svého života vpustila jiného muže. “Než jsem Danielovi konečně kývla na rande, samozřejmě už jsme byli s Honzou rozvedení. Nic se ale neměnilo na tom, že jsem měla srdce na tisíc kusů.”

Martina s Danielem ale začala žít klidný a láskyplný život. A protože je život plný ironie, ve stejný rok se Martině i jejímu exmanželovi narodily děti, které nastoupily nejen do stejné školy, ale i do stejné třídy.

“Když jsem vedla Míšu loni do jeho nové třídy a zahlédla tam vysokého světlovlasého muže, málem se mi podlomila kolena. Honzu bych poznala i se zavřenýma očima. Jeho vůni, styl chůze, smích…”

“V ten moment se země přestala točit a já byla najednou zase ta o deset let mladší holka, která kvůli Honzovi nechtěla žít a milovala ho celým svým srdcem. Jako kdybych zapomněla, co mi provedl. A teď jsme měli oba děti, každý s někým jiným, ale ve stejné třídě. Nic se nezměnilo a mně došlo, že stará láska opravdu nerezaví.”

Honza se k Martině hlásil s radostí a jejich společnou minulost jako kdyby zapomněl. Za to Martině se znovu srdce roztříštilo na tisíc kusů. 

"Už je to rok, co naše dvě děti spolu chodí do školy, a co hůř, kamarádí se. A už je to více jak rok, kdy jsem zase po uši zamilovaná do Honzy. Už více jak rok se dívám na svého muže a neopětuji jeho lásku. Jsem pokrytec, dusím v sobě city k muži, který o tom nemá ani ponětí, představuji si, jak od všeho utečeme a vrátíme se k sobě. Vím ale, že to nemůžu udělat, a tak díky náhodě a našim dětem prožívám své malé osobní emoční peklo.”

Také si přečtěte: