Jak má vypadat správný únos nevěsty? Přečtěte si příběh čtenářky Marde – všechno proběhlo s rozumem a zbyl z toho bezva zážitek...

Děkuji čtenářce Marde za jeden pozitivní únosový příspěvek. A posílám jí za něj hudební dárek...


Dobrý den,

už je to hezkých pár desítek let, co jsem se vdávala. Zažili jsme při ní snad všechny obvyklé zvyky. Ženich přišel s kyticemi. Na úřad jsem jela v bílé Volze s krásnou kyticí na kapotě. Jako hudbu jsem si vybrala Alžbětinskou serenádu, kterou mám hrozně ráda. Po obřadu jsme jeli na oběd. Ve vstupních dveřích nám rozbili talíř a my vyfasovali lopatku a smetáček. Společnými silami jsme uklidili střepy a pak už se těšili na oběd. Všichni jsme si připili na zdraví aperitivem a pak se s chutí pustili jedním příborem do oběda. Chvíli po něm mě pár manželových kamarádů vylákalo ven a tam mi oznámili, že mě unášejí a slušně se zeptali, jestli s tím souhlasím. Byla jsem pro každou legraci a tak jsme nasedli do auta a odjeli nedaleko do jedné hospody. Abychom nečekali moc dlouho, než nás manžel najde, nechal se vzkaz u jednoho z hostů. Asi po půl hodině se objevil ženich a začalo smlouvání o vykoupení.
  Nakonec se dohodli, že zaplatí útratu a nevěstu mu vrátí. Pak jsme se všichni vrátili ke svatební hostině a pokračovali v zábavě. Dodnes na to vzpomínám s úsměvem.

Přeji hezký den,
Marde

Pozn. red. Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. 5. 2013: Svatební únosy

Toto téma může mít hned několik rozměrů, napište svůj příspěvek buď formou příběhu...

  • … o tom, jak jste prožívala váš svatební únos.
  • … o tom, jak jste se účastnila, nebo dokonce organizovala svatební únos a jak to dopadlo.

Anebo formou úvahy nad tímto prvkem svatebních oslav.

Své příspěvky posílejte nejpozději 14. 5. 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce, tedy chcete-li mít věší šanci na uveřejnění a vlastně i na dárek, který získá jedna z publikovaných přispěvatelek. Tím dárkem je tentokrát sedm vybraných dévédéček z cvičební edice Hanky Kynychové HEJBEJSE.

hejbejse

Reklama