Naše čtenářka s nickem Simič si sice na aprílové žertíky, zato její švagr je na to expert. Přečtěte si, co dokáže vymyslet v jejím příspěvku, za který samozřejmě děkujeme

Krásný, pokud možno klidný a bezinfarktový den. Doby, kdy jsem prožívala apríla a vymýšlela nejrůznější nachytávky na své okolí, již dávno odvál čas. Teď jsem „velká“ holka a „zodpovědná“ matka dvou dětí a radost z toho, že někoho napálím, mě dávno opustila.

To mého švagra nikoliv. Ten nelení a pravidelně rok co rok vymýšlí a přichystává nachytávky na celou naši rodinu. Je vidět, že ho to hodně baví, jelikož nad tím musí strávit neskutečné množství času a hodně zavařit mozkové závity, protože jeho aprílové žertíčky a fórečky prostě nemají chybu. I když to o něm všichni vědí a dávají si na toto datum pořádného „majzla“, stejně nás skoro vždycky něčím dostane. Vymýšlí opravdu originální a neobvyklé kousky, nad kterými se potom ještě společně bavíme celý rok.

I vloni jsme byli všichni v pozoru, co, kdy, kde, jak a odkud zase příjde a co se semele. Ve tři hodiny ráno volal švagr, že se jim před 20 minutama narodila dvojčata. Já s manželem jsme si v polospánku říkali, že teda letos švára zklamal na celé čáře a že tak ubohou nachytávku bychom od něho teda opravdu nečekali. Švagrová byla sice těhotná, ale termín porodu měla stanovený až na 3.května. Musím přiznat, že i já jsem byla docela zklamaná, protože jsem byla hodně zvědavá, čím nás švára překvapí. Ale toto? Taková ubohá nachytávka naprosto nehodná jeho vtipu a smyslu pro recesi a humor.

Tak jsme ještě celý den až do večera  byli jako na trní a pořád nás dráždilo, že se nic, ale vůbec nic neděje. Že by švára takto „zazdil“ svůj oblíbený den?Druhý den se nám to rozleželo v hlavě a obvolali ostatní široké příbuzenstvo. A u všech jsme se dočkali stejné odpovědi. Všem švagr volal, že se jim narodila dvojčata a naprosto všichni byli zklamaní, že si nevymyslel něco vtipnějšího. Až třetí den jsme se od lékařky skutečně dozvěděli, že švagrová porodila zdravá a krásná dvojčátka - o měsíc dříve - ale to prý je u dvojčat naprosto běžné.

A tak jsme všichni nakoupili bonboniéry a kytky a všichni najednou a s velkým pocitem viny, jeli do porodnice přivítat nové členy rodiny a pozdravit švagrovou.Ta byla docela hodně naštvaná a zklamaná, že jsme nikdo-opravdu nikdo-nezavolali a nepoblahopřáli. Fakt jsme jí nikdo, chudeře malé, navolali, protože jakožto švárově manželce a spojenci by stejně nikdo nevěřil.

Takže opět nás švagr všechny vyvedl aprílem,i když si myslím,že to byla hlavně zásluha jeho ženy a světa nedočkavých miminek.

Jen jsme všichni zvědaví, co to bude letos. Zatím je ticho před bouří a to bývá nejhorší...

Vaše Simič.

To je hezký příběh, ale tentokrát si z vás švagr přece nevystřelil

Máte také nějakého vtipálka v rodině, nebo mezi přáteli? Napište nám, jestli vás dnes někdo nachytal na Apríl. Vadí vám vtípky na váš úkor? Nebo se nad dokážete povznést a berete je s humorem? Jak jste na tom s Aprílem, milé ženy-in.

Ještě máte šanci napsat dnes příspěvek na: redakce@zena-in.cz

 

Reklama