Už jsem se bála, že můj sen o tom, že se budu topit v příspěvcích, je u konce. A vida, další velmi zajímavý sen je tady. Je od čtenářky s nickem Maal a moc za něj děkuji.

Dobrý den, píšu vám na dnešní téma svůj příspěvek. Zdají se mi sny různé. Někdy jsou smutné, jindy hezké. Ale jednou se mi zdál sen velmi zvláštní a díky němu jsem zachránila moji sousedku.

Moje sousedka se mi zdála poslední dobou nějaká smutná, chodívala po domě s brekem nebo byla pro změnu zamračená, jak obloha před bouřkou.

Tyto stavy asi vyplývaly z toho, že se právě rozvedla s manželem, který na ni byl hrozně zlý a pořád na ni řval. Ale ona ho i tak hrozně moc milovala a nedokázala se s ním prostě rozvést. Nakonec jí ale utekl k mladší ženě. Byla na všechno úplně sama, pořád opakovala, jak už žádný chlap s ní nebude chtít být a že to bude bez něho strašné. Já jsem jí několikrát říkala, že jí bude bez něho líp, vždyť si na ni jenom pořád vylíval zlost! Byl na ni hrozně nepříjemný a zlý. Ale ona prostě bez něho žít nemohla. Snažila jsem se jí pomoct, ale vždy jsem odešla s prázdnou, prostě pomoc prý nepotřebovala a nechtěla...

Zdály se mi o ní občas sny, ale vždy jen ty pěkné, ale jednou se mi o ní zdálo cosi zvláštního. V tom snu jsem viděla, jak moje sousedka leží na zemi v kaluži krve a nehýbe se. Probudila jsem se celá orosená a bylo přesně 7:30. Vyběhla jsem z postele, rychle jsem si něco na sebe hodila a rychle utíkala k jejím dveřím. A to jsem si ještě říkala, ježiši já ji ještě vzbudím a potom mi ještě bude nadávat...avšak myslela jsem na to, že kdyby se jí něco přece jenom stalo, tak že si to nikdy neodpustím.

Tak jsem na ni přece jenom zaklepala. V bytě vládlo ticho a mě to bylo opravdu divné.  Zvyšovala jsem hlasitost klepání, až by ten zvuk už vzbudil i medvěda. Nikdo neotevíral. Co teď? Co když se jí něco stalo? Říkala jsem si pořád dokola. Naštěstí i v tomto stavu mi "docvaklo", že klíče od jejího bytu má ještě jedna paní z baráku. Rychle jsem za ní běžela a klepala jí na dveře jak šílená. Naštěstí ta otevřela. Rychle jsem jí vysypala, že chci klíče paní sousedky a že je to velmi naléhavé.

Naštěstí mi je dala. Rychle jsem si je tedy vzala a utíkala zpět ke dveřím. Odemkla jsem. Rychle jsem se rozhlížela, kde může být. Viděla jsem v koupelně "rožnuto" a slyšela vodu, dveře byly otevřené. Vešla jsem dovnitř a moje sousedka ležela ve vaně bez známek života. A voda tekla dál a dál. Naštěstí ještě nebyla pod vodou. Zastavila jsem vodu a rychle jsem si půjčila její telefon a zavolala záchranku (před tím jsem ale ještě rychle stačila zavolat omylem na hasiče, jak jsem měla malinkou dušičku).

Paní v telefonu jsem rychle vylíčila co se stalo a vysypala jsem jí adresu. Dorazili naštěstí brzo a odváželi mě a mou sousedku. Paní sousedka naštěstí byla v pořádku, ale kdybych tam dorazila o něco později tak....

Potom, jak ji pustili z nemocnice, tak mi moc poděkovala a byla ráda ,že jsem jí zachránila život. Po nějaké době se z nás stali opravdu dobré kamarádky a já ji dohodila jednoho mého známého, který by se jí mohl líbit. Chodila s ním na schůzky a nakonec se spolu vzali. Dokonce se jim narodilo krásné děťátko. A teď spolu žijí a jsou šťastní. A já jsem moc ráda, moc jim to přeju!

Jsem moc ráda, že mě ten sen varoval, bez něho by už tady asi dávno nebyla. Od té doby každému svému snu věřím.

Maal

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Jste statečná, a to je nejdůležitější. Jiný by sen hodil za hlavu...

A co vy milé ženy-in? Napíšete mi ještě některá o svém snu? Ještě máte čas, téma nekončí. Co se vám zdálo třeba dnes? Pamatujete si na svůj sen?

redakce@zena-in.cz

Reklama