Ahojky ž-in!

Mám jeden velký sen, a sice od té doby, co jsem si přečetla knížku od Louise de Berniera MANDOLÍNA KAPITÁNA CORRELIHO. Příběh je krásně napsaný, místy smutný, moc pěkně je tam popisována krajina na řeckém ostrově Kefalonie, kde se příběh z druhé světové války odehrává. A proto bych se na Kefalonii chtěla podívat, udělat si tam báječnou a klidnou dovolenou, prochodit si všechny památky a vyválet se u moře.

Posléze jsem zhlédla i stejnojmenný film v hlavní roli s mým oblíbencem Nicolasem Cagem, nicméně se zde potvrzuje pravidlo, že knihy bývají lepší než filmy. Krajina i herci byli úžasní, leč zfilmováním utrpěl samotný děj příběhu, který byl upraven tak, aby film netrval 5 hodin, a proto pár věcí bylo vypuštěno.  Ale pobrečela jsem si jak u filmu, tak u knížky. A ještě více toužím po tom, jet se tam podívat :)

Můj druhý sen se též váže k této knize :) Chtěla bych se naučit řecky, a tak od září začnu navštěvovat kursy řečtiny, už mám zjištěné všechny podrobnosti, kdy, kde, jak a v kolik  :) Strach mám jen z řecké abecedy, v samotné řeči snad problém nebude :)

Pěkný a opět slunečný den  přeje  :)

Reklama