Dobrý den ženy-in,
 
když slyším pojem kouření, přivádí mě až k šílenství. A proč?
 
Samozřejmě že jako většina mladých lidí, i já vyzkoušela kouřit. Moje první cigareta byla v šestnácti na internátu. Do té doby jsem se zapřísáhala, že na cigaretu nikdy nesáhnu. Ale jak to tak bývá, i já podlehla nabídkám mých kamarádů: "Dej si. Zkus to. Nebuď měkká." 

Tak jsem to opravdu zkusila a od té doby jsem kouřila pravidelně. Sice jsem byla, jak se říká, sváteční kuřák (třeba dva tři dny jsem vynechala), ale spíš jsem vlastně kouřila z frajeřiny. Cítila jsem se stařší a chtěla jsem zapadnout do party. Našla jsem si přítele, který byl také kuřák, tak mi to ani nijak nevadilo.  
   
Jediné, co se mi příčilo, bylo, že jsem to tajila před rodiči. Skoro všichni lidé okolo mě věděli, že kouřím, ale rodiče neměli ani tušení. Občas ze mě ucítili kouř, bylo chvilku domlouvání, a pak s tím, že jsem jim vše odkývala a slíbila, že kouřit nebudu, vše skončilo. Ale jak se dalo očekávat, kouřila jsem dál.

Trvalo mi to šest let, než jsem přišla na to že mají pravdu a kouření je k ničemu. Nevím, čím to bylo. Asi mě tížilo svědomí kvůli rodičům. A taky mě to přestalo bavit. Tak jsem nadobro skončila. Už rok nekouřím a neláká mě to.

Co mě ale dovádí k šílenství, je moje práce. Mám společnou malou kancelář se svým šéfem. A bohužel je až abnormální kuřák. Jak se říká, jakmile dokouří, zapaluje druhou. Když jdu z práce, cítím, jak ze mě čpí smrad z cigaret a to mě děsně vadí. Takže jsem vlastně pořád kuřák, jenom pasivní. Je smutné, že kvůli nedostatku práce a špatné dopravě z mého bydliště si zase tak nemůžu vybírat.
 
Jelikož jsem kuřák byla a mám přítele kuřáka, dokážu kuřáky respektovat, ale on není kuřák, je vysloveně spalovna cigaret.
 
                                                        Fidy 
Zkuste si s šéfem promluvit, možná předložit i lékařské vysvědčení o tom, jak vám kouření škodí. Hlavně to nevzdejte!
 
Třeba poradí čtenářky?

editorka Mira

 

Dnešní téma:

Kouření

Kouříte?

Co nejraději?

Chutná vám cigareta a proč?

Snažíte se odnaučit?

Proč jste přestala kouřit?
Jak se díváte na kouření maminek s dětmi?

Přistihla jste někdy své děti?

Nesnáší kouření?

Co říkáte odděleným místnostem v restauracích?

A jaké to bylo poprvé?
Napište nám, rádi vás za zajímavé příspěvky odměníme.
redakce@zena-in.cz

Reklama