Čtenářka, která se nepodepsala, pracuje v jedné firmě, co obchoduje se zahraničím, a její kolega nadřízený je pěkný vykuk. Ten je zralý na sledě přidělaného zespoda pod sedadlo řidiče jeho automobilu. Stačí kobercovka a jedna rybka.  Díky, čtenářko, a asi chápu, proč jste se nepodepsala.

Můj neoblíbený kolega je můj šéf. A to je ten průšvih. Nesnáším křiváky a tohle je had prvotřídního formátu. Máme totiž německého majitele, tedy spíše Čechoněmce, který žije v cizině a firmu řídí prakticky na dálku,po skypu.

Takže co se přihodilo za malér a kdo za to může, se dovídá od tohohle hada, samozřejmě zkresleně, aby Milánek z toho vyšel vítězně, jako že on to všechno na poslední chvíli zachránil. A za všechno tu jsou pokuty. Odměna nikdy, ale pokuty jo.

Například - jeden pracovník na dílně tu byl druhý den, Milánek mu řekl, ať vezme přepravku s díly a dá ji do červeného auta, ale myslel  tím červenou služební fabii. Chlapec snaživě uchopil přepravku a dal ji do auta, které  přijelo nakládat zboží do Německa, shodou okolností bylo také červené. A bum, než se hoch rozhlédl, měl tisícovku pokutu.

Pak jsem přišla na řadu já, jsem v téhle firmě půl roku, takže také všechno nevím, učím se za pochodu. Také jedno získání informace mě stálo tisícovku pokuty, i když na vině byl Milánek, který mě měl zaučovat a tuto věc mi neřekl.

Takže je to tady tak, že když se něco prošvihne, tak pokutu dostane ten, kdo jde zrovna okolo.
Nejlepší je, když má majitel přijet, tak Milánek kmitá, dává všechny své resty do pořádku, pak si kadeří peří, že nebýt jeho, co by bylo za průšvihy, no pro slabší žaludek to není.

Pak majitel odjede, Milánek v tu ránu odjíždí na jednání a přijede za dvě  hodiny ostříhaný, nebo už se nevrátí vůbec.

Sedím v kanceláři s účetní a vidím, nebo i zaslechnu, jaké účtenky jí nosí na proplacení, no ve skutečnosti jich je velká většina taková malá (nebo spíše velká ) domů.

V  poslední době jsem vystřídala několik míst, byla jsem i bez práce, takže si musím skousnout a vydržet.

Zkoušela jsem i na jeho praktiky majitele taktně upozornit, ale on moje zprávy Milánkovi přeposlal, ptal se na skutečnost, Milánek si ji samozřejmě upravil k obrazu svému a mě dal okamžitě pocítit, kde je moje místo.

Naštěstí práce, kterou dělám, mě baví, dělám vývozy do zahraničí, telefonuju, píšu si s odběrateli, prostě jsem se přizpůsobila, ale v duchu si říkám že boží mlýny melou (tedy ve skutečnosti, že na každou „samici od vepře“ se někde vaří voda). Takže vzhůru opět do boje a přežít!!
Text nebyl redakčně upraven


Dnes máme téma dne:

  • Kolega, kolegyně, která vás štve.
  • Napište mi, čím vás štve
  • Co vám provádí
  • Proč ji/ jeho nesnášíte

pište na e-mail:

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes v 16 hodin odměním. Čím, to se rozhodnu až podle vašeho příspěvku, ale věřte, že nebudete litovat.


A máme tu třetí otázku dnešní soutěže.

Pravidla najdete v novince vyšlé dnes v 8.00

Odpověď na otázku v žádném případě nevkládejte pod tento článek. Přečtěte si pravidla.

2  4 Příjmení amerického prezidenta, který jako jediný neměl za rodnou řeč angličtinu?

Reklama