Před rokem a půl byla před Vánoci dost zima, minus 14 stupňů nebyla výjimka....
Do kotce na dvoře u mého zaměstnavatele přibyl přírůstek – cosi malého, černého a střapatého. Tři dny prý bezradně pobíhal v areálu místní veterinární nemocnice, snad ho tam někdo vyložil a odjel.

Protože byla zima přímo psí, braly jsme si ho s kolegyní přes den na chvíli do kanceláře, aby se ohřál. Místní rozhlas vyzval majitele, aby si pejska vyzvedl, ale ani druhý a třetí den si pro něj nikdo nepřišel a pejsek se rozhodl, že už si paničku vybral.

Venku mrzlo, až praštělo a já jsem slabá nátura. Třetí den odpoledne jsem váhavě zavolala manžela, co by tomu řekl, kdybych přivezla domů pejska (v té době jsme vlastnili 2 psy a + - 10 koček, podle porodnosti, 1 želvu vodní, papouška a potkana a jako zlatý hřeb 3 děti). Teskně jsem líčila opuštěného pejska téměř na Severním pólu, jehož jediná budoucnost je psí útulek a mlhavá naděje.

Po půlhodině líčení neblahé budoucnosti zvířátka manžel jenom hlesl do telefonu: „A jak je velkej?“ To už bylo vyhráno. Pejsek dostal jméno Bobíšek a s mým synem tvoří nerozlučnou dvojku a šťastnou symbiózu dvou nezodpovědných anarchistů.

Staršího pejska respektuje a s vlčákem si hraje (vlčák na zádech, všechny čtyři nahoru a do krku zakousnutou „bestii“, potom vstane setřepe lehce rváče a důstojně odkráčí).

Jelikož je svou povahou „kočkopes“, jsou naše číči jeho nejlepší kámoši a jeho smečka (spí s nimi v pelíšku a občas je poponáší). Je to dodavatel dobré nálady a dobíječ pozitivní energie. Nevím, co pejsek zažil předtím (bál se vodítka, mužského hlasu a být sám), ale jeho stresy už jsou asi zapomenuté, a pokud chcete vidět ztělesněné štěstí – přijďte k nám.

 

Vikina007


Milá Viki, krásný příběh, opravdu!!! Díky, díky, díky... čekej hezký dáreček!

Pochlubte se i vy ostatní se svým mazlíčkem. Psát nám můžete na adresu redakce@zena-in.cz

Krásnou středu vám přeje nejen dnešní editor Markéta, ale i celá redkace ;o)

Reklama