Jakým způsobem dosahuje čtenářka Kennie toho, že její rok začíná pokaždé finančně optimisticky a zdražování se jí netýká? To si můžete přečíst v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...

Téma pro dnešek zní: Novoroční výdaje a zdražování. Následující (optimistický) příspěvek zaslala čtenářka Kennie.

Líbí se vám její návod?


Jestli existuje měsíc, kdy nemám pocit, že jsem s financemi na štíru, pak je to leden. Jakožto lehký vánoční shopaholik se vždy nestačím divit, kolik směnných prostředků zůstává v peněžence, když se nezastavuji u každé druhé výlohy a nevedu sama se sebou předem prohraný boj, že ten či onen toho pod stromečkem již beztak bude mít fůru. Kupuji sice takto povětšinou jen maličkosti pro radost, ale znáte to - ke korunce korunka a v peněžence nakonec beznadějně vymeteno. A to s tímto bláznovstvím často začínám již koncem srpna...

Proto mi každý rok začíná optimisticky, tedy alespoň z finančního hlediska a žádné zastrašování v podobě vidiny zdražování se mě v této době prostě netýká. Bohužel však často ještě před koncem ledna vystřízlivím, neboť se mi, tentokrát spíše účtem, prožene vichřice i bez přehnaných vánočních nákupů. A rutina složenek, seškrtávání zdánlivě potřebných výdajů a v neposlední řadě také rušení naivního šetření na momentálně stejně nedosažitelné věci, začíná nanovo. Až si někdy říkám, kde se mi podařilo na ty Vánoce vlastně vyšetřit? Nebo také kdy...?

Raději dále nebudu rozvádět nebo letos procitnu ze svého bezstarostného období příliš brzy a já bych si ho ještě ráda užila. Alespoň pár dní!

Kennie

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 5. ledna 2012: Novoroční výdaje a zdražování

  • Jak jste na tom po Vánocích s financemi?

Pište mi své příspěvky na téma finance a zdražování, zejména s ohledem na start nového roku. Jsem zvědavý, zda jste šetrné a hospodaříte s penězi rozumně, nebo zda máte s penězi problém, či je vůbec neřešíte? Vaše příspěvky nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na jejich uveřejnění. Rovněž ať přistanou v naší e-mailové schránce (viz níže) nejpozději 5. 1. 2012 v 15.00 hodin, zvýšíte tím svou šanci na získání krásného dárku, totiž USB myši Microsoft Ready Mouse.

myš