„Seznámili jsme se v autobuse. Jezdili jsme stejnou linkou do práce a několik týdnů po sobě jen nesměle pokukovali. Potom se Daniel konečně osmělil, přisedl si ke mně a následovalo pozvání na rande, které jsem nadšeně přijala,“ uvádí Hana svůj příběh do kontextu.

shutterstock-326247749.jpgFoto: Shutterstock

Zpočátku se vše jevilo docela idylicky. Mladí lidé v sobě našli zalíbení, zdálo se, že se do sebe zamilovali (alespoň v Hanině případě to byla pravda) a pravidelně se scházeli. I když Daniel byl docela pracovně vytížený, a tak se na schůzkách domlouvali podle toho, kdy měl čas on a Hana se musela přizpůsobit.

Daniel jí tvrdil, že pracuje v jedné IT firmě, má toho strašně moc, ale musí zběsilé pracovní tempo vydržet, než jeho šéf sežene nového kolegu na výpomoc.  

„Neměla jsem důvod mu nevěřit a byla jsem ráda za těch pár chvil, co pro nás týdně urval. Jen mě mrzelo, že jsme spolu netrávili alespoň noci. Ke mně nechtěl, protože by se prý v jiné než svojí posteli nevyspal a já k němu nemohla, protože prý má jen malý byteček, a ještě ho sdílí se spolubydlícím,“ popisuje Hana.

Ta začala mít podezření, že všechno není tak, jak Daniel říká, až když ho potkala v baru s kamarády ve chvíli, kdy tvrdil, že doma pracuje.

Zaskočilo mě to, ale přísahal, že si jen na chvíli odskočil za kamarádem barmanem, aby přišel na jiné myšlenky a hned se prý zase vrátí k práci. Jenže následující dny mi nezvedal telefon a neodpovídal na sms zprávy. Bála jsem se, jestli se mu něco nestalo. Sice mi neřekl číslo domu, kde bydlí, ale věděla jsem alespoň ulici, takže jsem se k němu vydala. Prošla jsem kolem všech paneláků a na žádném zvonku nebylo jeho jméno. To mi začalo být už docela podezřelé. Tři dny po něm nebylo ani vidu, ani slechu a potom přišel s omluvou a kyticí. Prý si vypnul telefon, aby ho nikdo nerušil při práci a on mohl dokončit svůj projekt. Jenže v tu chvíli už ztratil moji důvěru, a tak jsem začala trochu pátrat,“ říká Hana.

Ta neměla kontakt na nikoho, kdo by byl Danielovi blízký, ale vzpomněla si, že kamarádem nazýval barmana v podniku, kde se před nedávnem náhodou potkali. Zašla tedy alespoň za ním a nestačila se divit.

shutterstock-530803876.jpgFoto: Shutterstock

Ukázalo se, že barman nebyl žádný jeho kamarád, ale o Danielovi toho dost věděl, protože to byl stálý host. Dozvěděla jsem se od něj, že Daniel rozhodně nemá žádný byt, je to prý zkrachovalá existence, která pořád bydlí u rodičů, občas zajde na nějakou brigádu, aby vydělané peníze následně propil nebo prohrál v ruletě. To byl šok,“ vzpomíná žena, která tak zjistila, že její přítel je lhář a celý svůj život si vymyslel.

Následující den Hana Daniela se vším konfrontovala. Nezapíral, ke všemu se přiznal, ale rozhodně se nechoval jako pokorný beránek. „Místo toho, aby se omluvil, seřval mě, že kdybych nebyla taková hysterická kráva, mohli jsme si ještě užít. Tuhle jeho agresivní polohu jsem vůbec neznala. Takže nejen lhář, ale asi to je ještě navíc schizofrenik. Doufám, že už ho nikdy neuvidím, ale je mi strašně líto těch několika měsíců, které jsem zahodila,“ uzavírá žena, která nyní raději jezdí dřívějším autobusem, aby Daniela náhodou nepotkala při jeho jízdách kdovíkam. A v MHD už se seznamovat rozhodně nebude. 

Čtěte také:

Reklama