Povedený příběh o jízdě na kole, hradu a hadovi kolem krku nám napsala čtenářka Monika. Docela jsem se nasmála.

Váš příspěvek mě opravdu pobavil, moc děkuju, milá Moniko. Přeju hezký den.


Hezký den všem na žena-in.

K dnešnímu tématu bych se ráda svěřila se svými „nezapomenutelnými“ zážitky z týdenní cyklistické dovolené z jižních Čech. Můj přítel se snaží již pět let ze mě udělat cyklistku. Bohužel marně! Předloni vymyslel „báječný výlet“ na zříceninu hradu Landštejn. Což o to, příroda krásná, ale ten kopec a výšlap nahoru! Když jsem se konečně doplazila na vrchol (ta potupa, když vás předjíždí děti a já tlačím kolo), spocená a spařená jak prase, v očích hrůzu a má chůze připomínala, jako bych chytla vlka. Hned u pokladny velká cedule: Foto s hadem za 20 Kč. To přece dokáže každý blbec, machruju. Přítel se toho hned chytnul a že bude rád fotit. Proč já radši nedržela hu...! Hrdost zvítězila!!! Pěkný mladík mě dal nejdřív hada kolem krku, zatím dobrý, klepaly se mě kolena a já blbec jsem s ním chodila pořád dokola, protože jsem myslela, že mám chodit! Ten můj se tak chechtal, že nemohl ani fotit, lidi si mysleli, že hrajem divadlo. Jak pro koho! Nakonec had usnul tak přinesl ještě většího, který měl snad 20 kilo. Na to se opravdu nedá zapomenout, jen jsem za to divadlo měla vybírat vstupné.

Zpáteční cesta se nám o 20 km prodloužila, neboť přítel měl deset let starou cyklomapu. Do konce mě brněly ruce, dva dny jsem se nemohla pořádně vyčůrat a hlavně to bylo u nás pomalu na rozchod. Ještě že ten můj je takovej kliďas! Ten se na kole kochá, já před každým kopcem nadávám a šlapu rychle, jen abych už byla zpátky. Letos to budou Mariánky, ale bude kompromis. Jeden den kolo, druhý den výlet autem. Sportem ku zdraví a cyklistice obzvlášť!

PS: Aby toho nebylo málo, tak ten můj dobrák ze mě a hada udělal PF a poslal to holkám na oddělení. Kolegyně to okomentovala: Ty prase a s tímhle já dělám!

Hezký den přeje Monika

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Dnešní téma: Jak nejraději cestujete?

  • Který způsob cestování máte nejraději?
  • Auto? Vlak? Autobus? Kolo? Pěší chůzi? Letadlo?
  • Nebo třeba balón?
  • A proč?
  • Máte nějakou zajímavou historku z cest?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Jedna z vás zanedlouho získá dárek, knížku 50 výletů na rozhledny (nakl. Ikar).

roz

Reklama