Dnešní doba je dobou techniky, počítačů, mobilů, iPadů a dalších moderních vymožeností. S tím asi nic nenaděláme, používáme ji více nebo méně všichni. Když se používá s mírou, nic proti tomu. Ale co když je na ní někdo závislý?

Někteří lidé jsou závislí na facebooku, jiní na svém mobilu. A někdo to opravdu přehání tak, že tím otravuje svého partnera i okolí.

Přečtěte si také:

Šestadvacetiletý David nedá dopustit na svůj iPhone. Používá ho tak často, že to jeho přítelkyni Martině začíná hodně lézt na nervy. „David je na tom svém mobilu vážně závislý, nedá ho z ruky. Když to přeženu - kdyby nespal, tak ho snad používá 24 hodin denně. Ráno, sotva otevře oči, sáhne po mobilu a hned kontroluje, jestli nemá nový mail, volání nebo smsku, večer těsně před spaním ještě kouká na maily a na sportovní zprávy, aby mu náhodou něco neuteklo.

mobil

Mrzí mě to, protože mě si zdaleka nevšímá tolik jako svého mobilu, a to spolu chodíme teprve dva roky. Je mi do breku, když se ráno o víkendu vzbudím dřív a chci ho probudit, abychom se pomazlili nebo pomilovali, a on otevře oči a nejdřív koukne na mobil. Vás by to neštvalo?

To samé je vždycky, když mu chci něco říct, když jdeme na večeři, do klubu, na koncert... Ani v kině mobil nevypne, jen ho ztlumí a během filmu tak dvacetkrát kontroluje, jestli mu nepřišlo něco důležitého. Říkám si, jestli už to není nemoc? Normální člověk přece vydrží bez mobilu, nebo ne?

Pečuje o mobil jako o milenku

Chápu, že třeba ředitelé důležitých podniků, manažeři nebo politici musí být neustále na příjmu, ale David? Nic takového nedělá, prodává v obchodě s lyžařskými potřebami, takže pracovně ten mobil nepoužívá, když je doma. Vypadá to, jako by měl mobil místo přítelkyně i milenky, pořád o něj pečuje, dává si tam nové aplikace, vymýšlí samé zlepšení, nahrává si hudbu a fotky... Kdyby se aspoň z poloviny takhle věnoval mně, vůbec bych si nestěžovala!

Poslední dobou o tom hodně přemýšlím a dávám si na váhu, co se mi na něm líbí a co ne, abych věděla, co dělat dál. Tohle mě totiž strašně nebaví, chtěla bych, aby si se mnou aspoň občas popovídal nebo aby ho zajímalo, co dělám, co si myslím. Místo toho ho zajímají výsledky hokejové ligy nebo nová auta, „povídá“ si se známými (které nikdy neviděl) na facebooku a myslí si, že zbytečně prudím, když mu občas řeknu, že by ten mobil mohl někdy odložit. Vždyť on si ho bere i do sprchy!

Ne, není to normální. Sice ho mám ráda, ale takhle si vztah nepředstavuju. Až David na chvíli odloží ten svůj mobil (což se možná ani nestane), řeknu mu, že tenhle vztah nemá smysl. A možná, když odejdu, ani si toho nevšimne. Leda že bych s sebou vzala i jeho mobil...“

Další zajímavé články:

Reklama