Jedu si tak vesele z práce a naproti seděl trošku jiný pár: černo-bílý. Pro mě absolutně nic divného, ani bych si jich pravděpodobně nevšimla, ale očividně to zaujalo dvojici vedle mě, a začali je dost hlasitě drbat, snad tím nejhorším způsobem.

Vím, že poslouchat se nemá, ale tohle se nedalo přeslechnout, takže se mé uši stočily do kornoutu. Vážně mě dostalo, jak v dnešní, pro mě tolerantní době ještě někdo zastává názor, že míchání ras je nemyslitelné. Proboha, to jsme stále ještě tak konzervativní, že když je něco tak trochu jinak, je to špatné?

Má velmi dobrá kamarádka Aneta si našla přítele Prince (ano, tak se vážně jmenuje), který pochází z Mauricia. Ještě než jsem jejího exotického hřebce poznala, hodně o něm vyprávěla, přiznávám se, že když jsem ho viděla poprvé, trošku mě šokovalo, že je tmavší, než jsem čekala, ale nepatřím mezi ty, co hned odsuzují. Vždyť si vezměte: nebýt „mixování“ barev, neměli bychom takové proklatě sexy hvězdy jako Halle Berry, Jennifer Lopez, Lenny Kravitz a mnohé další.

Zajímalo mě, jak se jim jako barevnému páru žije a položila jsem kamarádce pár otázek:

Co tě nejvíce přitahovalo na tvém exotickém příteli?
Právě, že je exotický. :) Po pravdě vlastně ani nevím, je to o chemii, o jiskře v očích, komplexně všechno dohromady. Buď vám člověk sedí a chcete s ním být, tudíž se ve vztahu snažíte fungovat, anebo vám nesedí a jdete od něj. Ve finále je pak úplně fuk, jakou má barvu, odkud pochází či jakého je pohlaví. :-)

foto 1

Přítel mé kamarádky Prince


Měla jsi už předtím nějakého barevně odlišného muže, nebo je to premiéra?
V mém věku a s mými zkušenostmi to rozhodně premiéra nebyla, ale také to není pravidlem.

Co rodiče, když jsi jim představila Prince? Jak reagovali na jeho barvu pleti?
Táta je člověk bez předsudků, nikdy nesoudil a nehodnotil lidi na první dobrou. Možná je to tím, že je sám cizinec, ale spíš jde o povahu a způsob přemýšlení. Mamka ale v šoku byla, dokonce se nejdříve skoro rozplakala. Protože je to ale ženská rozumná, tak dlouho netrvalo a prohlásila, že je sice tmavý, ale že má pěkné evropské rysy. Dnes ho zná i jako člověka a oba ho mají opravdu rádi. 

A co přátelé a tvé okolí?
Přátelé kolem mě podobné věci moc neřeší, hlavně ví, že by ani neuspěli, ať už s rozmlouváním, nebo naopak tlačením mě do něčeho, co nechci. Berou mě takovou, jaká jsem, i s mými rozhodnutími. Když se nad tím zamyslím, tak mám vlastně skvělé přátele. :-) Co se týče okolí a cizích lidí, tam mě názor opravdu nezajímá, také se nezajímám o žití a bytí někoho vzdáleného či cizího.

foto 2

Kamarádka s přítelem na návštěvě jeho rodičů na Mauriciu

Pozoruješ, že by po vás tak nějak více koukali lidi?
Tlustá prsatice s exotickým hubeňourem a k tomu tři malé čivavky v černé, bílé a hnědé barvě… No neotočila by ses taky? Já rozhodně ano. :-) Ale je pravda, že když jedem někam na výlet po ČR, tak jsou z něj lidé paf. Dokonce někoho podobného vidí poprvé v životě.

Říká se, že lidé s jinou barvou pleti mají jiné pižmo a jsou cítit jinak, je to pravda?
Teorie s pižmem mám rozdělené trochu jinak, když někoho milujete, tak vám voní a vzrušuje vás. Jakmile k němu přestanete cokoliv cítit, začne být cítit. :-) A pak už je jedno, jestli jde o Čecha, Poláka, Slováka nebo Afričana či Asiata.


Setkala ses s nějakou vyloženě zápornou reakcí?
Ne, to už je snad v 21. století trošku pasé a dosti zaostalé, zabývat se barvou pleti či jakoukoliv odlišností na jiném. Ale je pravda, že máme takový úsměvný zážitek. Když jsme se vraceli ze Šumavy vlakem, bylo čím dál víc plno, cestující seděli na přeplněných chodbách, ale naše kupé stále prázdné. Jen my dva a čivavky. Na každé zastávce k nám chtěl někdo nastoupit a odehrával se dokola stejný scénář:  Otevřely se dveře, jejich pohled se zaseknul na Princovi, a jako vyděšení koloušci za sebou dveře zavřeli rychlostí blesku. Až do Prahy jsme v kupé jeli sami, ale zase abych nikomu nekřivdila, do teď nevím, jestli těm všem lidem vadil Prince, já, nebo pejsci. :-)

foto 3

Pozoruješ u jeho národnosti jiné chování než u českých mužů?
Ano i ne. V mnoha věcech jsou muži po celém světě opravdu stejní. Vážně, milé dámy, stejní! Jsou to prostě chlapi z Marsu . :-) Ale je pravda, že výchova, kultura a jisté povahové rysy jsou zase stroze individuální. Hodně poznáte, když vypozorujete, jak se muž chová ke své matce. Takže Prince má své mouchy, někdy i masařky, ale vesměs je pro mě ideální, klidný partner.

Ještě nakonec mi řekni, říká se, že tmavší kluci jsou lepší milenci - je to pravda, či lež? Abych věděla, jakou barvu preferovat. :-)
Rozhodně nejde o barvu pleti, ale o spojení těch dvou milenců. Milování s Princem budu prožívat jinak než třeba sex s nějakým Petrem. Ovšem to neznamená, že jeden akt musí být lepší než ten druhý. S oběma to může být stejně krásné, ale přesto naprosto rozdílné. A taky pro jednu ženu je to nejlepší milenec na světě a pro druhou je to totální fiasko. Je prostě hodně faktorů, proto nejde házet všechny do jednoho pytle. Takže tohle je pro mě nesrovnatelné.

Dokážete si představit, že byste měla jinak barevného přítele? Nebo, že by vaše dítko přivedlo domu někoho s odlišnou barvou pleti?

Čtěte také:

Reklama