naše čtenářka s nickem Dooma moderní telefon využívá a pochvaluje si i moderní aplikace, ale to zdaleka nedosahuje „technické úrovně“ svého přítele, který je do aplikací doslova blázen

Hezký den všem!

 Vlastníkem mobilního telefonu jsem již cca 14 let. Dokonce i telefonní číslo mám neustále stejné. 

 Všichni víme, že dnešní mobilní přístroje jsou už dávno někde jinde, než tomu bývalo v době, kdy rozvoj mobilů byl v plenkách. Pokrok nezastavíme (v tomto případě jedině dobře!!!) a dnes máme na trhu opravdu velmi chytré telefony. Pamatuji se na svůj první telefon - Alcatel OneTouch. Měl i anténku... a dvouřádkový display! :)

 Já osobně nemusím mít vyloženě nejnovější a nejchytřejší mobil, i když pár aplikací využívám. První věc, když si telefon vybírám, tak zjistím, jestli má mnou žádané funkce, které využiji a poté hned koukám na to, jak telefon vypadá. Ačkoliv mám jeden z novějších chytrých telefonů od Nokie, tak stejně využívám pouze následující funkce:

 - volání

 - SMS, MMS

 - GPS

 - aplikaci What´s App (psaní zpráv)

 - Wine Guide (encyklopedie vína a průvodce vinařstvími) 

 - Počasí

 - nahrávání videa + foťák

 - Lunární fáze Měsíce (abych věděla, kdy bude úplněk a zase se nevyspím!)

 - budík, kalendář a upomínky

 - hudbu

 - v čekárně u lékaře občas provětrám nějakou hru

 Co na chytrých telefonech vítám, je funkce, že lze přiřadit různé tóny a vyzvánění k volajícím, rozdělit je do skupin (rodina, přátelé, zákazníci, ...) a např. přiřazovat i obrázky a další informace. Internet v mobilu nemám (v rámci tarifu), resp. se nepřipojuji, mám telefon podporující bezdrátové připojení a WiFi je dnes v dosahu skoro leckde, kde se zdržuji. Navíc v kanceláři sedím u počítače celý den, doma máme také notebook neustále v pohotovosti, takže na mobilu je internet potřeba jen ve výjimečných případech. Navíc jsem radši, když si internetové stránky mohu prohlédnout ve větším rozlišení na notebooku, v mobilu mi to zrovna dvakrát nevyhovuje. 

 Nejlepší telefon má přítel, který nové technologie využívá s velkou dávkou nadšení. Vlastní nejnovější typ iPhonu, používá na něm nespočet aplikací a nemůže si to vynachválit. Respektive mi občas už přijde trochu jako blázen, je typickým „applařem“, který je doslova poblázněný všemi  výrobky firmy Apple! Vždy se obávám dne, kdy mají představit nový výrobek, protože pak jen poslouchám, co to či ono umí, k čemu to potřebuje, jak by s tím měl ulehčené to či tamto, a v podstatě že bez této novinky nemůže žít.

Přiznávám, že poslední půl rok už mi to jde jedním uchem sem, druhým ven... vyslechnu, odsouhlasím větou: „Jasný, miláčku, já vím, že to potřebuješ... bez toho nejde existovat... Jobs by z tebe měl radost! Já potřebuju boty a došel nám Jar... jo a pes nežral“...  Jinak by se člověk musel zbláznit! Stejně tak to bylo i s iPhonem 5 (pro neznalé - samozřejmě ten nejnovější!). Už to vypadalo, že v den (upozorňuji, že začít s prodejem se mělo začátkem půlnoci!), kdy se u nás měl začít prodávat, tak pojedeme stát frontu na Václavák, jen aby byl mezi prvními, co ho mají. Naštěstí jsem mu to rozmluvila. A díky Bohu! Bylo tam více lidí, než prodávaných telefonů a už vidím, že by se na něj stejně nedostalo! 

 Samozřejmě, že mě stále přemlouvá, abych si také koupila iPhone, ale zatím jsem tzv. „na koni“, ví že by pro mně byl zbytečný, tolik aplikací nevyužiji, používám nejvíce ty funkce, co jsem psala výše a na to mi bohatě stačí podstatně levnější chytrý telefon. Nejsem otrokem mobilu, sice když ho zapomenu doma, tak se musím vrátit, ale to je z důvodu, že mi na něj volají zákazníci. Vždyť já i diář musím mít papírový a píšu si zásadně poznámky do něj. Ovšem... až má nynější Nokia jednou „dodělá“, tak se obávám, že se iPhonu nevyhnu... vždyť mezi iPhony jde pak sdílet tolik aplikací a ušetří to jak komunikaci, tak peníze a nevím, co ještě. Už teď říkám: Bože, stůj při mně! :)))

 Mějte fajn den!

 Dooma

Milá Dooma, vidím, že na to jdete rozumně, ale jak tak pozoruji, už se tak trochu děsíte budoucnosti. Jenomže v zájmu technického pokroku a udržení harmonického vztahu asi budete muset podlehnout

text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in, vyjádříte se také k tomuto tématu?

  • Jak využíváte svůj telefon?
  • Pokud máte „chytrý“ telefon,  využíváte aplikace?
  • Jaké konkrétně? Jaké vám usnadňují život a jaké máte pro zábavu?
  • Kterou aplikaci využíváte nejčastěji?
  • Kterou považujete za nejužitečnější?
  • Jak často telefony měníte? Musíte mít vždycky poslední novinku?
  • Kdo má u vás v rodině nejlepší telefon?
  • Jaký telefon mají vaše děti? Jsou náročné, nebo se nachají „odbýt“ zděděným přístrojem po rodičích, či starších sourozencích.
  • V kolika letech měly svůj první mobil?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama