Na svého psa trochu „žárlí“ čtenářka Pajda. Důvod? Moc by mu chtěla být podobná, hlavně co se neuvěřitelného množství energie týče a faktu, že netloustne, ať zbaští jakékoli množství laskomin.

Další čtenářkou, která přispěla k dnešnímu tématu, je Pajda. Přečtěte si její humornou příhodu z vlaku...


Tak svému psovi bych chtěla být podobná - hlavně co se týče neuvěřitelného množství energie a faktu, že ta obludka netloustne bez ohledu na to, kolik pochoutek z lidí vymámí. Mě to až tak nejde... a taky bych chtěla vypadat tak roztomile a plyšově. To se mi taky nedaří. Zato vrčet umím líp než on:-)

Před pěti lety jsem s psem vyrazila na veterinu - do Brna, kde jsem v té době pracovala v jednom nakladatelství. A když už jsem tam jela, tak jsem si dohodla i schůzku s jedním autorem a mimo jiné se na to odpoledne přeložila i redakční porada. Pracovala jsem totiž jinak z domu. Já si ráno obarvila vlasy, abych byla „za dámu“ - dotyčný autor byla hodně významná osobnost - oblékla kostýmek, načesala psa a vyrazila. Musím se přiznat, že černé kostýmky neprožívám, mám několik kostýmků stříbrných a nebo různě barevných a k nim sladěné košile. Sice mi bylo divné, že na nás lidi koukají, otáčejí se dokonce pár chlapů zapískalo, ale přičítala jsem to psímu elegánovi. Veterina dopadla dobře, pes dostal jen nějaké kapky, schůzku s autorem, který neustále nervózně mrkal pod stůl, pes prospal a na redakční poradě vzbudil obrovské nadšení. A běželi jsme na vlak. To běželi platilo doslova, protože jsme potřebovali klusat až na nástupiště a bylo jasné, že lístek budeme kupovat s přirážkou. Vlak jsme stihli, a pan průvodčí za námi hned přišel. „Paní, to je krásný pes, vy jede z Lesné, já vás tam viděl, že jo?“ vykulila jsem oči, protože průvodčí přesně viděl, jak naskakujeme do málem rozjetého vlaku, ale nadšeně jsem kývla, že ano, jedeme z Lesné. Tam totiž neprodávají jízdenky a tak jsem ušetřila za příplatek. A průvodčí dodal: „Dneska vám to tak strašně sluší... pořídit si psa ke kostýmku je úžasný nápad!“

Teprve doma, když jsem se dostala k zrcadlu, mi to celé došlo: já kaštanový kostýmek s černou halenkou a černými doplňky, hlavu do stejné barvy, černé velké náušnice, ve vlasech černou sponu a v naprosto stejné barvě pes s černým obojkem a náhubkem. Teď jenom jestli jsem kupovala kostýmek k psovi nebo obráceně...

Pajda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. 7. 2012: Vy a váš pes

  • V čem se podobáte svému psu?
  • A v čem se on podobá vám?

Posílejte mi příspěvky k tomuto tématu ideálně formou příběhů, ale můžete zvolit i jinou formu, například srovnávací. Vaše texty očekávám nejpozději 2. 7. 2012 v 15.00 hodin v e-mailové schránce redakce (viz níže). Pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění a tím pádem i šanci na získání krásného kosmetického dárku, nechť je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec. A jaký dárek jsem si pro jednu z přispěvatelek připravil? Je to zmatňující tónovací péče: GARNIER BB Cream 5v1.

bb

Reklama