„Jsem Kristýna a je mi 33 let. S Jakubem chodím už pátým rokem a moc si přeji najít sílu a ze vztahu odejít. Cítím se jako nesvéprávné malé dítě, které neudělá nic dobře,” sdílí své pocity Kristýna. 

Partneři spolu začali žít po dvou letech vztahu. Oba se na takovém rozhodnutí jednohlasně shodli a Kristýna věřila, že fakt, že si berou společně hypotéku, zahajují novou životní etapu, která bude mít jen a jen pozitivní. 
5f92d8f5be46eobrazek.png
Foto: Shutterstock

„To jsem se ale šeredně spletla. Od toho okamžiku se z Jakuba stal kontrolou posedlý chlap, který o všem začal rozhodovat, všemu šéfovat a se mnou jednat jako s kusem hadru,” vzpomíná na přítelovu proměnu Kristýna. 

„Nejprve jsem si říkala, že se zhostil role hlavy rodiny a je jen kvůli závazkům spojeným s placením hypotéky nevrlý. Když se to ale nezměnilo ani po roce v našem novém bytě, ani po dvou, věděla jsem, že se situace lepšit nebude.”

Kristýna Jakubovo chování snažila nejprve odrážet vtipy, když ale začal svou partnerku kontrolovat na každém kroku, došlo jí, že mají problém. 
„Neudělala jsem vůbec nic dobře. Když jsem začala uklízet, vše po mně zkontroloval, kritizoval mě za špatně vytřenou podlahu, velké množství jaru na houbičce nebo způsob, kterým doma chodím. Ale to nebylo všechno…”

„Tohle Jakubovo pedantství vyvrcholilo v momentě, kdy se svými narážkami na moje chybné chování, pohybování a celkové fungování, nepřestal ani před mými rodiči. Tehdy jsem vybuchla a všechen nahromaděný vztek byl venku.”

Kristýna udělala scénu před celou rodinou a Jakub to svým chladným přístupem zhodnotil jako další z výlevů své nesvéprávné partnerky. 
„Nezměnilo se zhola nic. Snažila jsem se přijít na to, jak to změnit. Jak najít společnou řeč, jak se vydobýt místo a být Jakubovi rovnocenným partnerem. V jeho očích jsem ale se svými návrhy jen zoufalá malá holka.” 

Tři roky v této atmosféře Kristýnu stálo spoustu nervů a sebevědomí. „Zaháčkovala jsem se hypotékou s člověkem, kterého si už ani nemůžu vážit. Snažím se najít odvahu a ze vztahu odejít i za cenu nepříjemných dohadů ohledně bytu. Toho já se ale mile ráda vzdám. Přesně kvůli němu se z Jakuba stal člověk posedlý kontrolou a snižováním mé osoby.”

Také si přečtěte:

Reklama