„S Michalem jsem se poznala, když mi bylo pětadvacet. Seznámili nás společní kamarádi a mně byl hned sympatický. Zpočátku jsme se vídali jen na společných akcích, ale po pár týdnech mě pozval na večeři a já přijala,“ popisuje Karolína začátek jejího životního příběhu.

„Už tehdy mě překvapilo, že mě vzal do velmi luxusní restaurace. Vlastně jsem netušila, čím se živí, ale nečekala jsem, že má takové příjmy, aby si tohle mohl dovolit. Během večeře mi o sobě ale vyprávěl, takže jsem tomu přišla na kloub,“ říká Karolína. Michal se jí svěřil, že spolu se svým nejlepším kamarádem vyvíjejí aplikace pro mobily, čímž se v dnešní době dá slušně vydělat.

jail

„Začali jsme spolu chodit a bylo to jak sen, najednou nic nebylo nemožné. Lítali jsme na romantické víkendy, jednou do Paříže, podruhé do Londýna, jindy do Barcelony… Výjimkou nebyly ani exotické dovolené a zimní prázdniny v Alpách,“ vzpomíná Karolína. „Po dvou letech Michal koupil velký byt v centru Prahy, do kterého jsme se společně nastěhovali, a začali jsme přemýšlet o rodině. Respektive – přestali jsme si při milování dávat pozor a řekli jsme si, že pokud přijde miminko, jsme na něj připraveni. To jsem ale netušila, jak dramaticky se situace může změnit…“

Konec pohádky?

Jednoho krásného dne jsem zjistila, že jsem těhotná. Měla jsem obrovskou radost, miminko jsem si moc přála. Nemohla jsem se dočkat, až to povím Michalovi,“ vzpomíná Karolína. Svého partnera se ale ten den nedočkala. „Michal měl přijít normálně večer z práce, ale nedorazil, dokonce ani nebral telefon. Myslela jsem si, že si zašel s kamarády na pivo, ale bylo mi divné, že ani nedal vědět. Až pozdě v noci mi zazvonil telefon. Byl to Michal a volal z vazební věznice,“ líčí Karolína svoji nejhorší noční můru, která ale byla skutečná. „Vůbec jsem nechápala, co se děje, všechno se dělo hrozně rychle. Abych to zkrátila, Michala prostě napálil jeho společník a zároveň kamarád ve firmě a namočil ho do jakýchsi dnových podvodů a krádeží. Michal mi přísahal, že s tím nemá nic společného, a já neměla důvod mu nevěřit,“ říká Karolína. U soudu jeho nevina ale bohužel prokazatelná nebyla, a tak byl Michal odsouzen k dvěma letům pobytu za mřížemi.

„Zhroutil se mi celý svět, ale musela jsem rychle jednat. Ani na chvíli mě nenapadlo, že bych Michala opustila, i když mi to radila rodina i přátelé. Nakonec mě podržela pouze moje nejlepší kamarádka, která mi hrozně pomohla i s porodem. Michala za dobré chování pustili o půl roku dříve a konečně naše rodinka mohla být pěkně pohromadě,“ vypráví Karolína.

Okolí jim však štěstí nepřeje. „Nikdo z mých blízkých nemůže pochopit, proč jsem i nadále zůstala s kriminálníkem. Nechápou, že Michal v tom byl nevinně. Hodně přátel se k nám otočilo zády, a co mě mrzí nejvíc, tak i moje rodina. Ale copak mám opustit člověka, kterého miluju, navíc otce mého dítěte, když vím, že je nevinný, jen aby okolí mělo klid v duši?“

Čtěte také:

Reklama