Alice se s Honzou seznámila půl roku po rozchodu s bývalým partnerem. Tehdy Honza zafungoval jako ten nejlepší balzám na duši. Byla překvapená, jak moc jim to klape, jak s ním je šťastná a spousta věci, na rozdíl od jejího předchozího vztahu, jde „jako po másle”. Každý víkend byl plný sportu a aktivit, a tak si Alice myslela, že měla opravdu štěstí a žádný karambol už se jí nemůže stát. 
60a275bc2b0f3blobid0.jpg
Foto: Shutterstock

„Jasně, to byla trochu naivní představa, ale ruku na srdce, když je člověk zamilovaný, kouká na svět přes růžové brýle, ne? Nicméně, já byla hrozně spokojená a všechny chmury z předchozích měsíců byly ta tam,” říká Alice. 

„V té euforii jsem po necelých šesti měsících s Honzou souhlasila, že se k němu přestěhuji. Dala jsem sbohem spolubydlícím, sbalila si svůj pokoj a šla vstříc velké lásce,” vzpomíná a vypráví dál: „Honza bydlel v krásném bytě na Vinohradech, a tak jsem byla naprosto nadšená. Ale léto skončilo a my zapluli do jakési každodennosti a do klasického vztahu se vším všudy. Tedy, najednou to nebylo o tom, kam se pojedeme v podvečer koupat, kde si dáme pivo na sluníčku nebo kam vyrazíme o víkendu na kolo. Najednou jsme začali řešit také společné finance nebo pracovní věci. A tehdy mi ty moje růžové brýle spadly.”

Alice začala poznávat Honzu takového, jaký opravdu byl. Z veselého pohodáře se vyklubal negativní morous, který nadává a hledá chyby na všem, co se objevilo. 

„Bylo to až neuvěřitelné. Od rána do večera byl nějaký problém - venku nesvítilo sluníčko, špatně se vyspal, nesnášel svou práci, neustále nadával na peníze a hledal chyby i na všech kolem sebe.”

„Vůbec nechápu, jak jsem to nemohla vidět! Kde jsem nechala oči a uši? Vždyť jsme na sobě doslova nalepení! Najednou se moje zamilovanost začala pomalu, ale jistě, vytrácet…”

Přestože se většina negativních reakcí a „ale” týkala jiných lidí nebo situací, Honza na Alici chyby nehledat. Spíše se jí snažil směřovat a poučovat. ne.jpg
Foto: Shutterstock

„Svými úvahami o tom, jak žiju, stravuji se, sportuji nebo kdy chodím spát, mi nedal pokoj. A tak jsem stále častěji vyrážela na návštěvy za rodinou nebo kamarády a kontaktu s mým milým se vyhýbala jako čert kříži.”

Vztah dvojice dospěl do bodu, kdy se Alice cítila úplně zatlačená do kouta a po jednom z mnoha negativním proslovu svého partnera, se mu rozhodla dát sbohem. Do týdne bydlela u kamarádky a za necelý měsíc si už budovala vlastní domov.

„Vztah s Honzou zpětně vnímám jako dobrou školu. Uvědomila jsem si, jak jsme každý v zamilovanosti slepí, křehcí a naivní. Došlo mi, jak snadné je přehlížet cizí chyby a chovat se přesně tak, jak si přeje ten druhý. A zapřísáhla jsem se, že už nikdy nechci být ve vztahu, kde bude doslova všechno problém, “ říká na závěr Alice. 

Také si přečtěte:

Reklama