Věra BudkováJaký je správný postup výuky chození na nočník? „Neexistuje univerzální rada, jak přesně s „nočníčkem“ zacházet. Každá maminka i každý táta, kteří tráví se svým malým nejvíc času, ho znají nejlépe.

Pozorování a vnímání výrazu ve tváři, držení těla, gest či slov nám pomůže nejvíc. Jakmile vypozorujete, že se vaše děťátko chystá naplnit plenku, nabídněte mu nočník a mluvte o tom. Nenuťte ho proto za každou cenu, ale nabízejte, doporučujte a mluvte o tom. Jakmile budete mít první úspěch, nešetřete chválou! Váš malý už není malý šikula, ale veliký šikula! Odmítá-li nočník, nabídněte záchod s redukčním prkýnkem nebo pořiďte takový nočník, který se co nejvíce podobá záchodu. Vy také používáte záchod. Mluvte o tom s vaším dítětem, oznamujte mu, že se chystáte na toaletu, můžete si i nechat pootevřené dveře, aby dítě mělo možnost vidět, že tam skutečně jste. Vždyť v mnoha jiných věcech vás také s radostí napodobuje. Nebude to jednoduché a nepůjde to ze dne na den, ale mějte pevné nervy a hodně trpělivosti!“ říká MUDr. Věra Budková, která má svou pediatrickou ordinaci v Praze na Barrandově a praxi vykonává již od roku 1993.

MŮJ NOČNÍK KAMARÁD DMOC 1.299 Kč

nočník„Můj nočník kamarád“ je originální nočník, který vypadá jako opravdový, malý záchod. Je bílý jako většina záchodů, má zvedací prkýnko, splachovadlo a držák na toaletní papír. Záchůdek se může stát součástí vašeho WC či koupelny. „Můj nočník kamarád“ se usmívá, mluví a zpívá. Za vyčůrání je dítě odměněno veselou písničkou či dobrou radou „je čas vzít si papír!“ Především na hygienu tento mini záchůdek myslí.

Veselou formou totiž připomíná dítěti, kdy je nutné používat papír. Ten je připravený na držáku, který je součástí záchůdku. Práce s toaletním papírem je tak pro děti skvělou zábavou! Záchůdek roste s vaším dítětem. Jakmile se rozhodnete vyzkoušet opravdový, dospělácký záchod, prkýnko z nočníku jednoduše oddělíte a použijete ho jako redukci na velký záchod. Můj nočník kamarád se velmi snadno udržuje v čistotě. Vnitřní nádobku lze jednoduchým pohybem vyjmout a díky tomu, že je mnohem menší než běžné nočníky, i lehce vymýt. A je to - záchůdek je připraven pro nové použití!

soutěžPOZOR! Značka Fisher-Price pro vás připravila speciální web www. hracky-fisher-price.cz, kde se o tomto skvělém pomocníkovi nejen dozvíte spoustu informací, ale hlavně můžete jeden z kamarádských nočníků nebo další ceny získat ve velké soutěži!

Fisher-Price naleznete také na facebooku, kde můžete získat tipy a rady na nočníkování od ostatních rodičů a také obdržet za příspěvky pěkné ceny.