Když jsem si dneska přečetla téma, napadlo mě, že jsem asi nikdy dárečky za vysvědčení nedostávala. Po delším zamyšlení jsem se ale rozpomněla na ten nejhezčí dárek.

Byla jsem v páté třídě a brácha ve třetí na základní škole. Bydleli jsme u babičky, protože akorát otvírali s dědou restauraci a neměli peníze na zaměstnance, tak jim tam naši pomáhali (s postupem času se dozvídám, že tam dělali spíš otroky - vydrželi jsme to dva roky). Blížilo se pololetní vysvědčení a motivace našich byla jasná - když já budu mít vyznamenání a bráška samé jedničky, koupí nám psa.

Oba jsme makali, jak se dalo. První dostal vízo brácha, utíkal přes celou chodbu, jakou měl radost, ale já jsem to ještě oficiálně nevěděla. Bála jsem se, že tam bude nějaká trojčička. Naštěstí to dobře dopadlo a my jsme hrdě nastoupili před naše, že chceme toho pejska. Rodiče nekompromisně odpověděli, že jsme sice moc šikovní, ale pejska do té jedné místnosti (kde jsme s našima bydleli) to prostě nejde. Musíme prý počkat, až se vrátíme do Prahy. Trvalo to přes půl roku, ale nakonec jsme se dočkali. O velkých prázdninách jsme se nastěhovali zpět a v srpnu to přišlo. Táta nás ráno s bráchou naložil do auta, že prý jedeme pro zeleninu. Najednou jsme zastavili a za plotem byla rotvajlerka se štěňátkem. Začalo nám to pomalu docházet, a když dal taťka do auta mezi nás osušku, bylo jasno. Dostali jsme vysněné štěně. První, co nám táta řekl, bylo, abychom na něj mluvili už jménem: „Ahoj Roty!"

1. srpna to už budou tři roky, co jsme mého psího miláčka museli nechat uspat na veterině, ale když to píšu a myslím na něj, stejně mi tečou slzy po tváři. Byl to člen rodiny, kterého jsme měli 9 let. Co ten si s náma jako malý zažil - no jo, dvě děti, které toho rozumu tenkrát zase tolik neměly.

Tohle byl můj nejkrásnější dárek za vysvědčení a děkuju rodičům, že je to vůbec napadlo!

Kentcappy


To je ale krása, co, když se splní tak dlouho vysněné přání! Některé ty dnešní děti, které mají všechno, nikdy takovou radost nepoznají.
Jinak je fakt, že lidi z útulků před živými dárky" za vysvědčení dost varují - mají totiž zkušenost, že se k nim spousta z nich dostane, když se páníčci na konci prázdnin vrátí z chat a chalup a zvíře najednou v bytě překáží a není na něj čas. Ale to zjevně nebyl váš případ. :-)