klara-.jpg

Léta pomalu plynou, roky přibývají a vám tak nějak připadá, že váš partnerský život možná nebude taková pohádka, jakou jste si vysnila před lety, když jste spolu začínali.

Chtíč z vašeho vztahu pomalu vyprchává, společné chvíle jsou vždy upozaděny či na ně zkrátka nezbývá čas nebo chuť. Nefunguje to v posteli, komunikace vázne, protože váš partner je čím dál tím více nevrlý a nemá absolutně žádnou snahu nebo elán. Budete se divit, ale třeba za tyto změny v chování ve skutečnosti vůbec nemůže. Možná se totiž jedná o zdravotní problém – o nízkou hladinu testosteronu.

Úbytek testosteronu je přirozený, umí ale velmi ovlivnit kvalitu života
Vlivem stárnutí dochází k přirozeným změnám v našem těle. Je ale potřeba umět vyhodnotit, kdy se jedná o běžné změny a kdy už je to opravdu moc.
 
Testosteron je steroidní hormon ze skupiny androgenů, který považujeme za mužský pohlavní hormon. Hladina testosteronu se v průběhu života muže mění. Obecně lze říci, že od 30. roku života mužů se hladina tohoto hormonu snižuje o 1 % ročně. Tento proces však podstatně zesiluje a celkově urychluje častý stres, málo odpočinku, nedostatek pohybu a špatná životospráva. Není tedy neobvyklé, že muži kolem 40. roku života mají hladinu testosteronu nižší než podstatně starší ročníky.

Jak se projevují příznaky nedostatku testosteronu?
Mezi nejčastější příznaky nízké hladiny testosteronu patří:

  • Ztráta fyzické i psychické síly
  • Častá únava a problémy se spánkem
  • Náladovost, depresivní a úzkostné stavy
  • Snížený zájem o sex i masturbaci
  • Problémy s erekcí
  • Snížená motivace cokoli dělat
  • Problémy se soustředěním a pamětí
  • Ztráta svalové hmoty
  • Navýšení množství tuku

Řešení je na dosah ruky
Pokud jste u více než jednoho výše zmíněného bodu shledala totožnost s aktuálním stavem své drahé polovičky, je na čase otevřít toto téma doma a najít vhodné řešení. Pražská klinika ALPHALABS, která se zabývá testosteronovou terapií, má aktuálně v péči stovky klientů, kteří popisují, že jejich stav se po nástupu do terapie skutečně markantně zlepšil. Nejčastější pozitiva vidí v tom, že mají opět energii na sebe i svou rodinu, motivaci k práci na sobě a chuť na milostné hrátky.

Klinika ALPHALABS nabízí léčbu, která vašeho muže možná opět nakopne k životu. Na vstupní konzultaci mu odeberou vzorek krve, aby zjistili, zda je problém opravdu v nedostatečných hodnotách hladiny testosteronu, a nabídnou případné řešení. Možná je právě toto cesta, jak mít po svém boku opět parťáka jako dřív.

Reklama