Také čtenářka setury má ráda jaro. A má k tomu víc důvodů - jedním z nich je, že se na jaře vdávala. Byl to spontánní nápad, ale to už si přečtěte samy.

To musela být krásná svatba, milá setury, takové náhlé nápady bývají nejlepší. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Hezký jarní den

tak jsme se dočkali, my milovníci jara. Mám jaro ráda, těší mě, jak se probouzí příroda a květiny a všechno ožívá.

Jako bychom se vyloupli ze skořápky zimy a těšíme se na nové věci, sluníčko pošimrá pihy na nose a zavoní čerstvé povětří. Mám otevřené okno do zahrady, na větvičce jabloně sedí ptáčci a zpívají pěkně hlasitě. Ani nemusím pouštět rádio, tenhle zpěv je ze všech nejkrásnější. Líbí se mi, že se prodlužují dny a bude déle světlo. V kalendáři pomalinku naskakují minuty slunečního světla navíc.

Fascinuje mě to kouzlo jarní rovnodennosti, jak to všechno hezky vychází, dnes je to v 17:56:36 hod. Jaro působí pozitivně nejen na mě ale i na moje zvířátka, po zimě jsou čilejší a hravější. A lidé dělají také bláznivé věci, i proto mám tohle období ráda. Odložíme kabáty, podnikneme výlety do přírody a budeme se hodně bavit. Také prý je na jaře více svateb, jako jarní nevěsta tedy potvrzuji pravidlo. V zimě jsem o svatbě ještě vůbec nepřemýšlela, ale jaro zkrátka dělá divy. Chodila jsem s přítelem a právě na jaře jsme dostali spontánní nápad, že se vezmem. Chtěli jsme to oba a nejlépe hned. Vůbec jsme se nezatěžovali nějakým plánováním, zeptali jsme se na radnici, co a jak a svatba mohla začít. Ani jsem neměla kytici, můj budoucí muž mi natrhal venku narcisky, uvázala jsem je do kytice a to byla veškerá příprava. Svatba se nám líbila, právě že byla bezprostřední. Narcisky mám od té doby z nejmilejších květin a když se na jaře objeví, manžel ví, že bude naše výročí. V tomto hezkém období máme ještě jednu oslavu, je to náš posel jara Pepíček. A protože už máme v rodině tři, je to oslava jak se patří.

narcis

setury

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jaro a první jarní den

  • Máte ráda jaro?
  • Nebo dáváte přednost jinému ročnímu období?
  • Víte něco o prvním jarním dnu?
  • Máte nějaké historky o jaru?
  • Zažila jste na jaře něco důležitého, zásadního?

Napište mi cokoliv k tomuto tématu, budu se těšit na vaše příspěvky. Na jednu z vás opět čeká dárek, knížka Paula Coelha Rukopis nalezený v Akkonu (nakl. Argo) a k tomu revitalizační maska na barvené vlasy Satinique.

To ostatní je stejné jako vždy, pište na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je JARO. Předem děkuju!

cenaJaro

Reklama