Svého muže i po tolika letech milovala. Nebylo jí proto lhostejné, že se svým životním stylem pomalu zabíjí. Dnes ale lituje, že jej nenechala jeho osudu.

„Když jsem Marka před dvaceti roky poznala, byl to sportovec s parádní figurou. Jenže pohyb postupem času vyměnil za vysedávání na gauči nebo v hospodě a jeho největším koníčkem se stalo jídlo. Rád vařil opulentní hostiny pro celou rodinu a o zdravé životosprávě nemohla být ani řeč. Mastné, tučné jídlo vévodilo většině jeho oblíbených receptů. A tak skončil s náběhem na cukrovku a podle jeho lékaře i s velkým rizikem infarktu,“ popisuje Iveta, k čemu její o šest let starší manžel směřoval. To ale nechtěla za žádnou cenu dopustit.

„Nebylo dne, kdy bych do něj nehučela, aby se sebou začal něco dělat. Kolikrát to skončilo hádkou, protože o svém problému zkrátka nechtěl slyšet, natož diskutovat. Jenže já se o něj vážně bála natolik, že mi má urputnost stála i za občasnou tichou domácnost. Nakonec to přeci jen nevydržel a ustoupil,“ vypráví Iveta, která jej postupně přemluvila k dlouhým procházkám, výletům na kole a nakonec mu koupila i permanentku do fitcentra, kde na sobě začal pracovat pod vedením zkušeného trenéra.

man

„Totálně ho to chytlo. Pravidelně cvičil, a to i doma, změnil na doporučení jídelníček a jak už to tak u chlapů chodí, výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Dostal se do skvělé kondice a spokojený nebyl jen jeho lékař, ale hlavně on sám. Začal se dokonce i lépe oblékat a byl z něho zase kus chlapa, za kterým se každá ženská ráda otočí. Byla jsem na něj pyšná, jenže ne na dlouho,“ svěřuje se jeho manželka. Po roce za ní z čista jasna přišel s tím, že chce podat žádost o rozvod.

„Nevěřila jsem vlastním uším, vždyť nám to doposud tak skvěle klapalo! Jenže ani sebelepší manželství občas neustojí, když se kolem chlapa s druhou mízou začne točit mladá kočička. A na to jsme dojeli i my dva! Manžela mi totiž přebrala jeho nová výživová poradkyně z posilovny, o které jsem do té doby neměla ani páru. Jaká ironie, že?“ zlobí se Iveta, která nakonec skutečně zůstala sama.

„Kdybych tehdy tušila, jak to dopadne, raději bych si usekla ruku, kterou jsem tu permanentku kupovala! A manžela, toho falešného zmetka, jsem měla na ten infarkt nechat umřít!“ myslí si jeho zklamaná, dnes už bývalá žena.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama