Milá redakce i ženy-in,

když už to tedy chcete mermomocí vědět, jeden mindrák bych fakt měla. Není to ale nic se zadkem, se zuby ani s pihami. Ne že bych byla dokonalá, ale tyhle věci mám už sama se sebou dávno vyřešené, kromě toho, umím se obléknout tak, že ty méně povedené partie prostě zamaskuju. A hlavně - na pánský nezájem jsem si nikdy stěžovat nemusela.
Kdepak, je to úplně o něčem jiném. Je to o tom, že když na mě na ulici promluví nějaký cizinec a chce poradit cestu, tak začnu blekotat, celá ztuhnu hrůzou a nejsem schopná si vzpomenout ani na časování slovesa to be. V zahraničí nechodím do muzeí, protože nerozumím popiskám u exponátů, a proto pro to mne jaksi ztrácí půvab. Prostě jsem střevo blbé (omlouvám se za drsnější slůvko, ale přesněji to vyjádřit nedokážu), které se nedokáže pořádně naučit žádný cizí jazyk. Jo, na cestu se zeptám a východ z nádraží taky najdu. Ale pokecat si s místními? Poslechnout si průvodce v angličtině nebo v němčině? V tu chvíli se měním v negramotného idiota, který se vyjadřuje stylem „massa Bob“.

Pokud bych tedy potkala kouzelného stařečka a mohla si vybrat – nechtěla bych od něj lesklý vlas ani štíhlý pas, ale trychtýř, kterým bych si nalila do hlavy perfektní znalost aspoň jednoho světového jazyka. Jo, to bych si fakt přála. Jak mám jinak sebevědomí na rozdávání, jak dojde na cizí jazyky, je ze mě jeden velký nacucaný mindrák.
Možná mi řeknete, že to přece není nic tak nesplnitelného, že se přece můžu naučit. Ale to je jen teorie. Když jsem to nezmákla zamlada, teď už na to sílu nenajdu. Znáte to - práce, rodina, večer mám dost.

Tak teď jen doufám, že moje děti dopadnou líp. Synek dělá němčinu... Já už s tímhle mindrákem asi dožiju.
Všechny vás zdraví
Velbloudice


Milá Velbloudice, moc děkujeme za příspěvek k tématu! Takový trychtýř bych taky brala - ale pozor, abyste nedopadla jako ta holččika v pohádce, ta si do hlavy lila celé jízdní řády a důležité věci se jí tam pak už nevešly! A když ji chtěla vyměnit za novou, spletla si s paní v tramvaji síťovky a měla místo hlavy kapustu! Tak bacha...:-)

 

Reklama