Dobrý den,

zaujala mne možnost napsat, co cítím a nosím v sobě, co by mělo být, ale zůstalo nevysloveno. Tak tak nyní činím. Snad se mi aspoň trochu uleví.

Můj milý,

i když si tento dopis asi nikdy neprečteš, jsem ráda, že mám tu možnost ho napsat. Chtěla bych Ti toho tolik říct. Oba si uvědomujeme, že náš vztah už dávno není jako dřív. Kde jsou doby zamilovanosti, stálého objímáni a držení se za ruce, kdy jsme vyhledávali dotyky jeden druhého a byli šťastni, že jsme spolu.

Dnes po šesti a půl letech spolu žijeme spíše vedle sebe než spolu, už se tolik neobjímáme, nelíbáme... Někdy si večer řekneme jen pár slov. A mně je to moc líto. Moc mi chybí Tvé pohlazení, Tvé dotyky, to když jsi mne přivinul k sobě, políbil mě do vlasů a řekl, že mne miluješ a já se cítila šťastná a v bezpečí.

Ale to už se dlouho nestalo, dlouho jsi mě jen tak nepohladil, nepolíbil, neřekl, že mne miluješ. A mně to moc chybí... Citím se sama, i když jsi vedle mne. V noci brečím do polštáře, když spíš. Vím, že já jsem se od té doby taky změnila, že jsem někdy taková, jaká jsem, a že se ti to nelíbí. Kolikrát jsme řešili naše problémy, ale bez úspěchu, třeba se to na chvíli spravilo a bylo nám hezky, ale za nějaký čas vše spadlo do stejných kolejí.

Někdy si říkám, že už takhle dál nemůžu, ale mám strach s Tebou zase načít téma "Co s námi bude dál?". Bojím se toho, co na to odpovíš, že mi řekneš, že nevíš, jestli máme budoucnost, že nevíš, zda náš vztah má ještě nějaký smysl, že mě máš sice rád, ale nemiluješ. Moc se toho bojím, protože by to strašně bolelo. Ale na druhou stranu se bojím i toho, že spolu zůstaneme a bude to takhle dál, jak to je teď, jenom proto, že mi třeba nechceš ublížit, to bolí taky, víš.

Chci náš vztah změnit, vím, že to někdy tak nevypadá, ale moc chci, a k tomu potřebuji i Tebe. Nevím, co se s námi stalo. Uvědomuji si, že není možné udržet vztah takový, jako byl v době zamilovanosti, ta jednou pomine, to tak prostě je. Ale pojď zachránit to, co k sobě ještě cítíme, já Tě stále miluji, i když to už také nedávám často najevo, ale chci nám dát ještě šanci. Nechci Tě ztratit. Pokud mne ještě miluješ, dej mi to najevo.

Snad budu mít někdy odvahu Ti toto všechno říct.
M.


Milá M.
Být vámi, tenhle dopis mu pošlu. Myslím, že to samé vám poradí i naše čtenářky.

Reklama