Mám pro vás další veselé povídání plné dvojčat. Čtenářka Boženečka jich má v rodině i okolí hodně, z dvojčat je i její manžel.

Ještě že všechno dobře dopadlo, milá Boženečko. Přeju další pěkná léta s manželem i všemi dvojčaty a děkuju za příspěvek.


Hezký, i když opět zamračený den.

V mém životě jsem se potkala s mnoha dvojčaty. Na základní školu se mnou chodili dva kluci dvojčata a to jednovaječná. Byli k nerozeznání podobní a myslím, že je rozeznala snad jenom jejich matka. Byli úplně stejní, ani piha, ani znaménko, zkrátka nic, podle čeho by byli rozeznatelní. Z vyprávění vím, že si je často půjčovala jedna známá z vedlejší vesnice, která kluky posílala pro svého notorického manžela do hospody. Ten je ovšem neznal. A když k jeho stolu svorně došla dvojčata a nabádala ho, aby už šel domů, dotyčný, který by nejraději v hospodě i nocoval, ihned zkrotl, chytl se za hlavu a prohlásil (asi po milionté), že s chlastem končí, protože vidí dva anděly, kteří ho přišli varovat. Po takové akci se v hospodě dlouho neukázal, ale myslím, že to doháněl doma.

Také můj manžel pochází z dvojčat. Tentokrát z dvojvaječných. Ale přesto jsou si s bratrem opravdu hodně podobní. Jak vzhledově, tak povahově. Když to byli mladí kluci, samozřejmě své shodné podoby využívali. Navzájem se kryli, šikovně to prováděli i ve škole a na vojně, zastupovali se i na rande s holkama. I já jsem se stala nevinnou obětí - což mi později bylo prozrazeno. Takže já vlastně jednu dobu chodila s dvěma chlapy najednou a nevšimla si toho - ono taky večer toho moc vidět není, že? Zpočátku jsem totiž vůbec netušila, že můj milý má bratra - kopii. Nakonec to dobře dopadlo a s manželem jsme spolu už 35 let.

Také moje kamarádka má dvojčátka. Tentokrát holky. Jsou to už dospělé ženské a samy mají své děti. Zvláštní na tom je, že jedna z nich ne a ne otěhotnět a ta druhá má 4 děti. Pamatuji si, když se kamarádce holky narodily, byla z toho docela nešťastná, protože bydlela v jednom pokoji u rodičů a sama, protože ten její hrdina vzal nohy na ramena, jen co se dozvěděl, že bude otcem. Ale zvládla to naprosto bravurně, všichni se jí snažili pomáhat, zvlášť její rodiče.

Další dvojčátka v rodině má moje neteř. Má páreček - kluka a holku. Neteř s manželem dlouho nemohli mít děti, už to u nich vypadalo na rozchod, ale nakonec pomohla laboratoř a na druhý pokus se jim narodila zdravá dvojčátka, která letos oslaví 5 narozeniny.

Takže u nás v rodině a blízkém okolí máme docela slušný počet dvojčat. Mnohdy je to spousta starostí a nervů, ale na druhou stranu obrovská spousta legrace a neskutečných veselých zážitků!

Škoda, že sluníčko nemá své dvojče. Když by bylo jedno schované, vykouklo by druhé!

Mějte krásný den, vaše Boženečka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Příběhy s dvojčaty, trojčaty atd.

  • Máte doma dvojčata?
  • Jaké bylo těhotenství s dvojčaty a jejich porod?
  • Máte dvojčata v příbuzenstvu, nebo je mají kamarádi, známí či kolegové z práce?
  • Znáte někoho s trojčaty nebo ještě více dětmi?
  • Zažila jste nějakou zajímavou či vtipnou příhodu?

Pište nám, klidně pošlete i fotky! Jedna z vás opět získá pěkný dárek, tentokrát dvě balení multivitamínů Marťánci a bonbóny a lízátka nimm2. Příspěvky posílejte na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo DVOJČATA. Těším se na ně dnes do 14.30 hodin. A děkuju!

dvojce

Reklama